Jak się pozbyć cellulitu?

Balsam na cellulit – Odpowiednie składniki, zasady stosowania, wspomaganie

cellulit
Balsam na cellulit – Odpowiednie składniki, zasady stosowania, wspomaganie
5 (100%) 1 gwiazdek

Problem cellulitu dotyczy większości kobiet. Nierówności na powierzchni skóry głównie ud, brzucha i pośladków dotyczą według różnych szacunków od 60 do 80% kobiet. Co ciekawe, cellulitu prawie w ogóle nie mają mężczyźni. 

Wbrew obiegowej opinii skórka pomarańczowa, nazywana fachowo cellulitem nie ma związku z nadwagą ani otyłością. Cellulit może występować u bardzo szczupłych kobiet, a nawet młodych dziewczyn. Przyczyną są wahania hormonalne i problemy z gospodarką lipidową.Podstawą leczenia cellulitu jest krem antycellulitowy. Jaki wybrać? W aptekach i drogeriach wybór kosmetyków o działaniu antycellulitowym jest bardzo szeroki. Warto wybrać krem, który rzeczywiście ma szansę zadziałać i przy okazji nie zawiera przetworzonych składników, ani szkodliwych konserwantów, które nie działają leczniczo na cellulit, a pełnią funkcję wypełniaczy i składników poprawiających konsystencję czy wygląd kremu.

Jakich składników szukać w kremie na cellulit?

Skuteczny krem na cellulit powinien działać w trzech obszarach:

  • Redukująco na tkankę tłuszczową – ponieważ to właśnie tłuszcz pod skórą jest głównym „budulcem” tkanki cellulitowej i odpowiada za pojawiające się grudki pod skórą. Składniki spalające tłuszcz zmniejszają jego objętość pod skórą i sprawiają, że powierzchnia brzucha czy ud wygładza się.
  • Detoksykująco – krem antycellulitowy musi zawierać składniki, które mają zdolność pochłaniania i usuwania toksyn. Zgromadzone przez miesiące, a czasem nawet lata toksyny pozostają nie bez znaczenia dla wyglądu skóry, w tym powstawania cellulitu. Zwykle w roli składników detoksykujących występują składniki pochodzenia roślinnego np. kofeina pozyskana z ziaren kawy.
  • Rozgrzewająco i usprawniająco mikrokrążenie – zwykle wśród tych składników znajdują się wyciągi roślinne np. wyciąg z papryczki chilli lub pieprzu. Rozgrzanie skóry wspomaga rozbijanie komórek tłuszczu, ale również jego usuwanie. Sprawnie działające mikrokrążenie skóry jest podstawą w planowaniu kuracji antycellulitowej.

sinial logotyopKrem na cellulit powinien zawierać składniki pochodzenia naturalnego. Część przetworzonych, popularnych jako wypełniacze składników może wykazywać działanie silnie szkodliwe. W świetle wielu badań składniki pochodzące z ropy naftowej czy konserwanty długofalowo mogą wykazywać działanie onkogenne czyli sprzyjać procesom nowotworzenia.

Serum na redukcje cellulitu - Vialise

Kluczem do skuteczności jest oczywiście odpowiedni skład, jednak nawet najlepszy krem, używany sporadycznie nie zadziała. Efekty działania kremu na cellulit można ocenić dopiero po kilku tygodniach regularnego stosowania.

Krem, który spełnia wszystkie wymienione warunki – zawiera  składniki detoksykujące, usprawniające krążenie krwi oraz działa redukująco na tkankę tłuszczową to Sinial. to nie tylko krem antycellulitowy Sinial, ale serum. Czyli formulacja zawierająca bardzo wysokie stężenie składników aktywnych, przy jednoczesnym zachowaniu wygody stosowania. Wybierając krem na cellulit rozważ wybór serum, dzięki dużym dawkom składników aktywnych możesz spodziewać się, że efekty leczenia będą szybciej widoczne.

A oprócz kremu…?

Odpowiednio wybrane serum na cellulit jest oczywiście podstawą leczenia skórki pomarańczowej, jednak dla uzyskania optymalnego efektu można wspomóc terapię dodatkowymi działaniami: 

  • masaż – może być wykonywany rękami lub bańką chińską. Przed masażem pokryj skórę olejkiem, dzięki czemu dłonie będą się łatwiej po niej przesuwały. Masaż rozgrzewa skórę i przyczynia się do poprawy jędrności tkanek.
  • ćwiczenia – ćwiczenia na brzuch, nogi i pośladki ujędrnią strategiczne obszary ciała. Ćwiczenia przyczyniają się do spalania tłuszczu, a tym samym redukują cellulit. Dodatkowo modelują ciało i nadają mu apetyczny kształt.
  • prysznice – naprzemienne prysznice ciepłą i zimną wodą nakierowaną na miejsca, gdzie występuje skórka pomarańczowa usprawniają krążenie krwi.
  • dieta – powinna obfitować w dużą ilość warzyw, pełnoziarnistych produktów i chudego nabiału. Unikaj tłuszczy zwierzęcych i przetworzonego jedzenia. Zakazane są fastfood’y, słodycze, dania gotowe i smażone, ciężkostrawne posiłki. Pomocna jest kawa, zielona herbata oraz owoce, zawierające antyutleniacze.

Dla zainteresowanych czytelników polecamy również –  serwis zniszcz-cellulit.pl

Podsumowanie

Cellulit można redukować używając regularnie odpowiednio dobranego kosmetyku. Najlepiej zdecydować się na naturalne serum. Wysokie stężenie naturalnych składników zapewni najlepszy możliwy efekt terapii. Pomocniczo warto oczyścić organizm dietą, unikać ciężkostrawnych potraw, tłuszczu i żywności przetworzonej. Masaż, sauna i prysznice o zmiennej temperaturze na pewno pomogą wyrównać skórę. Należy jednak zaznaczyć, że stosowanie kremu nieregularnie i brak dbałości o zdrowy styl życia nie polepszą wyglądu cellulitu, a wręcz mogą sprawić, że działanie preparatu będzie minimalne.

Vialise na cellulit

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 11 = 19