Jak się pozbyć cellulitu?

Jak rozpoznać rzeżączkę?

Jak rozpoznać rzeżączkę?
5 (100%) 2 gwiazdek

Rzeżączka jest najbardziej rozpowszechnioną chorobą przenoszoną drogą płciową. Wywołuje ją bakteria, żyjąca w wilgotnych obszarach ciała. Bakterie powodujące tę chorobę bardzo dobrze rozwijają się w środowisku ciepłym i wilgotnym, a więc intymne okolice są dla nich wręcz idealnym miejscem do rozwoju i reprodukcji. Zarażeni ludzie często nie mają świadomości o swojej chorobie, a czasami też lekceważą jej objawy, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do bezpłodności. Warto mieć jednak świadomość, że rzeżączka objawy ma bardzo utajone i nie jest łatwo tą chorobę rozpoznać. Istnieje ryzyko, że zakażona kobieta w ciąży przeniesie infekcję podczas porodu na noworodka, powodując poważne zakażenie tkanki oka.

Główną przyczyną zakażenia rzeżączką są kontakty seksualne z osobami chorymi oraz stosowanie wspólnych przedmiotów do codziennej higieny, takich jak ręczniki lub pościel. Zgodnie z najnowszymi badaniami bakterie rzeżączki mogą przetrwać do czterech godzin na tak zwanych nieorganicznych powierzchniach, np. na desce sedesowej lub na ręczniku. Należy także mieć świadomość, że Ryzyko zakażenia tą chorobą weneryczną jest też znaczne na basenach i w saunach. Zakażenie rzeżączką może wystąpić także w skutek leżenia w łóżku z chorymi lub używania gąbek do mycia lub ręczników do wycierania miejsc intymnych. Początkowe objawy rzeżączki u kobiet są bardzo dyskretne i trudno rozpoznawalne. U mężczyzn z kolei pierwsze objawy choroby można zaobserwować po kilku dniach od zakażenia.

Serum na redukcje cellulitu - Vialise

Objawy w tym przypadku są zwykle bardziej wyraźne. Pierwotnym miejscem zakażenia rzeżączką u kobiet jest szyjka macicy, natomiast u mężczyzn cewka moczowa. Infekcja bakteryjna u kobiet rozprzestrzenia się jednak dalej i może rozciągać się na macicę, jajowody i jajniki. W wielu przypadkach prowadzi to do bezpłodności w wyniku bliznowatości jajowodu lub ciąży pozamacicznej. Jeśli rzeżączka nie zostanie poddana leczeniu, może wystąpić wiele groźnych powikłań. A zatem warto wykonać badanie na rzeżączkę, które jest oparte na testach. Taki test na rzeżączke jest wykonywany w nieskomplikowany sposób. Do tych badań wykorzystuje się wymaz z pochwy lub wydzieliny z cewki moczowej. W przypadku gdy wynik takiego badania będzie dodatni, osoba chora powinna powiadomić o zakażeniu wszystkich byłych oraz obecnych partnerów seksualnych. Ryzyko zakażenia rzeżączką jest wysokie, szczególnie bez używania do ochrony prezerwatyw. Podstawowym czynnikiem ryzyka jest stosunek seksualny z więcej niż jednym partnerem lub z osobą, która ma wielu innych partnerów. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że rzeżączka leczenie oparte jest na antybiotykoterapii. Warto mieć świadomość, że nieleczona rzeżączka prowadzi do bardzo poważnych powikłań, w tym grozi niepłodnością. Skutkiem rzeżączki u mężczyzn może być zapalenie najądrza, prostaty, stawów lub zapalenie opon mózgowych, a u kobiet zapalenie jajników lub stawów. Rzeżączka u kobiet w ciąży jest niebezpieczny dla płodu. Może powodować rzeżączkowe zapalenie spojówek u noworodka i w konsekwencji utratę wzroku.

Vialise na cellulit

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 2