Jak się pozbyć cellulitu?

Krem na rozstępy – sprawdź zanim będzie za późno!

krem na rozstępy w ciąży
Krem na rozstępy – sprawdź zanim będzie za późno!
5 (100%) 1 gwiazdek

Okres dojrzewania to szczególny czas w życiu każdego człowieka. Występująca w tym czasie „burza hormonalna” nie wpływa jedynie na wahania nastroju, ale także może znacznie osłabiać strukturę skóry. Dołączając do tego fakt, że jest to okres szybkiego przyrostu masy i długości ciała, okazuje się że nastolatkowie mają znacznie zwiększone ryzyko pojawienia się rozstępów.

Jak leczyć rozstępy u nastolatków?

Dobra wiadomość jest taka, że skóra u nastolatków pomimo osłabionej struktury ma niezwykle duży potencjał regeneracyjny. W niektórych jednak przypadkach konieczne jest pobudzenie tego potencjału, ale pozbyć się nieestetycznych rozstępów i zapobiec ich powstaniu w przyszłości. Najlepiej do tego nadaje się krem na rozstępy.

Nie od dziś wiadomo, że rozstępy mają kilka faz tworzenia. Wyróżniamy fazę wstępną, w  której smugi mają kolor czerwony oraz fazę późną kiedy na skórze widoczne są białe blizny. To właśnie w tej pierwszej fazie kremy na rozstępy przynoszą najlepsze rezultaty. Uszkodzona skóra próbuje wówczas poradzić sobie z zerwanymi włóknami i jeśli odpowiednio nią pokierujemy oraz dostarczymy odpowiednich składników, to skutecznie zapobiegniemy powstaniu trwałej blizny.

Warto jednak zaznaczyć, że terapia kremami musi być systematyczna i długotrwała. Skóra potrzebuje czasu na wytworzenie odpowiedniej ilości nowych włókien. Trwa to około kilku tygodniu. Wówczas czerwone rozstępy stają się coraz mniej widoczne, aż całkowicie znikną.

Serum na redukcje cellulitu - Vialise

Jaki krem na rozstępy jest najlepszy dla nastolatków?

strialys krem na rozstę;pySkóra w okresie dojrzewania posiada olbrzymie właściwości regeneracyjne, gdyż w jej strukturze znajduje się wiele komórek macierzystych, które odpowiadają za tworzenie nowych włókien. Niestety skóra w tym okresie jest również delikatna i wrażliwa. Dlatego stosowany krem powinien posiadać składniki pobudzające procesy regeneracyjne, ale także takie które nie działają podrażniająco.

Na rynku można znaleźć niezwykle skuteczny preparat – , który spełnia oba warunki. W jego składzie nie znajdziesz sztucznych składników i wypełniaczy, które nie tylko mogą podrażniać skórę, ale także ją wysuszają. Krem na rozstępy  łączy w sobie działanie pobudzające fizjologiczne procesy regeneracyjne skóry z dużym bezpieczeństwem.

Skład opisywanego preparatu oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. Nie wykazują one działania podrażniającego, ani uczulającego. Dodatkowo bardzo dobrze się wchłaniają przez co w miejsce uszkodzenia trafia optymalna ilość substancji aktywnej.

Co znajdziesz w dobrym kremie na rozstępy?

Każdy preparat kosmetyczny, który ma mieć skuteczne efekty walki z rozstępami musi oferować kompleksowe działanie na skórę. Dlatego dobre kremy zawierają całą gammę składników, które w różny sposób wpływają na tkankę.

Bardzo ważne w leczenie rozstępów jest odpowiednie nawilżenie skóry. Dobrze uwodniona tkanka jest mniej podatna na uszkodzenia i o wiele lepiej się regeneruje. Do najbardziej skutecznych składników o taki działaniu należy ekstrakt ze świecznicy groniastej oraz dipalmitynian hydroksyproliny.

Nie ma skutecznej walki z rozstępami bez poprawienia krążenia w tkance. To właśnie z krwią o tkanki trafiają wszelkie substancje odżywcze, które są niezbędne w budowaniu silnych włókien elastycznych i kolagenowych. Dobre krążenie umożliwia także szybkie usuwanie szkodliwych metabolitów i toksyn. Najlepiej na mikrokrążnie w skórze działa ekstrakt z ruszczyka kolczastego oraz kofeina.

Szczególnie waży składnik bez którego kremy na rozstępy na piersiach nie mogłyby działać to ekstrakt z bluszczu pospolitego. Działa on nie tylko silnie ujędrniająco na skórę, ale także przyczynia się do lepszego wchłaniania innych substancji aktywnych przez barierę skórną.

Czy kremy mogą pomóc w leczeniu rozstępów u nastolatków?

Biorąc pod uwagę duże zdolności regeneracyjne skóry w okresie dojrzewania oraz niski koszt terapii widać, że kremy są najlepszą metodą walki z rozstępami w tej grupie osób. Dodatkowo ważne jest, że takie leczenie może każdy robić samemu w domu.

 

 

Vialise na cellulit

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

23 + = 33