Jak się pozbyć cellulitu?

Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?
5 (100%) 1 gwiazdek

Większość z nas wie, że codzienna depilacja nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów. Efekty golenia przy pomocy maszynki jednorazowej utrzymują się zaledwie przez dwa dni, a depilacja woskiem, mimo większej skuteczności, jest bardzo bolesna i wymaga od nas poświęcenia dużej ilości czasu. W dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszy się natomiast depilacja laserowa. Jednakże, czy posiadamy wystarczającą liczbę informacji na jej temat? W niniejszym tekście opiszemy pokrótce, na czym polega zabieg depilacji laserowej oraz przedstawimy wam jego największe zalety.

Jak działa laser i na czym polega zabieg depilacji?

Działanie lasera oparte jest na emitowaniu wiązki promieni, która następnie wchłaniana jest przez melaninę (barwnik włosa). Celem zabiegu jest doprowadzenie do osłabnięcia cebulki włosa i w efekcie jego wypadnięcia. Jednak proces ten uzależniony jest głównie od fazy wzrostu włosa, dlatego dla pełnej skuteczności powinno przeprowadzać się go kilkukrotnie (około 3 razy). Sam zabieg polega na nałożeniu kremu znieczulającego na wcześniej ogoloną i oczyszczoną skórę. Wówczas z urządzenia emitowany jest impuls świetlny w efekcie którego dochodzi do uszkodzenia cebulek włosów w danej okolicy skóry. Czas trwania niniejszego zabiegu może wynosić około godziny, oczywiście czas uzależniony jest od wielkości depilowanego obszaru ciała. Zabieg sam w sobie w większości przypadków jest bezbolesny. Po jego zakończeniu mogą pojawić się jednak delikatne zaczerwienienia, które zwykle ustępują samoistnie. Przeciwwskazaniami do wykonywania tego typu zabiegów jest: łuszczyca, padaczka, bielactwo oraz ciąża.

Serum na redukcje cellulitu - Vialise

Jakie są zalety zabiegu depilacji laserowej?

W odróżnieniu od tradycyjnych metod usuwania zbędnego owłosienia, depilacja laserowa jako jedyna może zapewnić nam trwałe usunięcie włosów z wybranych części ciała. Należy jednak pamiętać, aby powtarzać niniejszy zabieg przynajmniej raz do roku. Jednakże, oprócz niewątpliwe największej z zalet, czyli trwałości, depilacja laserowa niesie za sobą również wiele innych pozytywnych skutków. Możemy pożegnać się w końcu z wrastającymi włoskami, które często doprowadzają do stanu zapalnego mieszków włosowych. Nie musimy poświęcać naszego czasu na dokonywanie codziennych, uciążliwych zabiegów depilacji. Depilacja laserowa wykonana w prawidłowy sposób i wedle wskazań nie niesie za sobą żadnych skutków niepożądanych, a do tego jest praktycznie bezbolesna. Na rynku kosmetycznym dostępny jest już najnowszy rodzaj depilacji laserem diodowym, który zapewnia zminimalizowanie ryzyka ponownego wzrastania włosów praktycznie do zera – więcej o tym tutaj: http://trojmiasto.eska.pl/poznaj-miasto/marzysz-o-bezpiecznej-i-trwalej-depilacji-postaw-na-wyjatkowy-laser-vectus-w-clinica-cosmetologia/569790.

Teraz, kiedy już znacie zalety niniejszego zabiegu oraz procedury z nim związane, sami będziecie mogli podjąć decyzję, czy warto zainwestować w depilację laserową? Zanim zdecydujecie się na konkretny salon kosmetyczny, dokładnie zweryfikujcie jego stronę. Upewnijcie się, że używa się w nim nowoczesnego sprzętu i stosuje się odpowiednie zasady związane z niniejszym zabiegiem. Warto również zapoznać się z opiniami dotychczasowych klientów, którzy skorzystali już z zabiegu depilacji laserowej.


źródło: https://trojmiasto.tv/Depilacja-Laserowa-Gdansk-VECTUS-Clinica-Cosmetologica-dr-Igor-Michajlowski-13044.html

Vialise na cellulit

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *