Algi na cellulit

Nierówna skóra na udach i pośladkach z widocznymi guzkami to zapewne cellulit. Wygląda bardzo nieestetycznie, zwłaszcza w okresie lata. W zaawansowanej fazie może przynosić także dolegliwości bólowe. Jak się pozbyć cellulitu?

Jak powstaje cellulit

Przyczyny powstania cellulitu mogą być bardzo różne, one też determinują sposoby walki z pomarańczową skórką.

W przypadku osób młodych i szczupłych najczęstszą przyczyną są hormony żeńskie. Ich nadmierna produkcja powoduje zmiany w mikrokrążenie. Naczynia krwionośne i limfatyczne znajdujące się pod skórą tracą swoją szczelność i umożliwiają przenikanie toksyn i produktów przemiany materii do tkanki podskórnej. Tam tworzą charakterystyczne guzki i stwardnienia naruszające jednolitą strukturę tkanki podskórnej.

W przypadku kobiet dojrzałych i z nadwagą najważniejszą przyczyną jest niewłaściwa dieta bogata w produkty wysokoprzetworzone zawierające dużo konserwantów, barwników, emulgatorów. Wszystko są to toksyny, które powinny być wydalone. Przy ich nadmiernej ilości naczynia krwionośne nie nadążają z ich wydalaniem i część przedostaje się do tkanki podskórnej.

Czytaj również: Krem na cellulit – co dobrego wybrać?

Jak pozbyć się cellulitu

Walka z cellulitem musi być podjęta na kilku frontach jednocześnie. Najważniejsza jest zmiana diety, która powinna zawierać produkty bogate w błonnik, należy także jeść dużo owoców i warzyw. Trzeba koniecznie pamiętać o piciu wody mineralnej w ilości 2 litrów dziennie.

Ćwiczenia prowadzone 2-3 razy w tygodniu pozytywnie wpłyną na spalanie tłuszczów. Trzeba także zadbać o skórę. Jędrność i sprężystość zapewnią jej ciepłe i zimne prysznice, masaże szorstką rękawicą, zabiegi w gabinetach kosmetycznych.

Algi przeciwko cellulitowi

Od kilku lat wiele kosmetyków antycellulitowych zawiera algi morskie. Co spowodowało, że stały się tak popularne?

Algi są glonami rosnącymi w morzach, w zależności od temperatury morza, algi przybierają różny kolor, od brunatnego przez czerwony do zielonego. Coraz częściej są także hodowane w warunkach sztucznych.

Algi zawierają 10 razy więcej różnych związków niż rośliny rosnące na lądzie. Przede wszystkim są bogate w witaminy E, C oraz z grupy B, zawierają także cynk, żelazo, wapń, potas, magnez. Bogate są w niacynę, karoten i przede wszystkim w aosainę. Aosaina jest aktywatorem kolagenu dzięki czemu skóra utrzymuje swoją sprężystość, jędrność, opóźnia pojawianie się zmarszczek.

Algi antycellulitowe to przede wszystkim algi brunatne pochodzące z mórz zimnych. Mają zastosowanie głownie w masażach i okładach. Dodatkowo ten rodzaj alg doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry tłustej regulując pracę gruczołów łojowych.

Algi na cellulit stosowane są także w kremach, balsamach lub serum do wcierania. W zależności od rodzaju skóry, obok alg brunatnych wykorzystywane są także algi czerwone i zielone (są najbardziej uniwersalne) pochodzące z mórz ciepłych.

Nawet rewelacyjne działanie alg morskich nie pomoże, jeżeli kosmetyków nie będziemy stosować systematycznie. Niestety walka z cellulitem może trwać nawet kilka miesięcy. Warto jednak poświęcić ten czas, by później zaprezentować piękne ciało na plaży.

Podobne wpisy

2 komentarze

  1. Moda na algi na cellulit nie przemija, ale najlepsze jest to, że tym razem nie jest to jakaś wege moda na coś, co w gruncie rzeczy nie działa wcale, albo działa tylko trochę. Na moim przypadku mogę w 100 procentach potwierdzić, że są skuteczne i szybko działają na cellulit i to nawet taki, który jest nieco zaniedbany 🙂

  2. Tylko nie szukajcie w sklepach alg na cellulit w normalnej postaci – bo nie dostaniecie 🙂 Algi na cellulit można stosować jak są już sproszkowane w kremie, maści lub innych kosmetykach. Kluczowe jest ich stężenie – nie przestraszcie się jak będzie to znikomy procent całości, bo nie musi ich być bardzo dużo, żeby działały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *