Jak się pozbyć cellulitu?

Bodywrapping na cellulit. Co to jest?

Cellulit jest zazwyczaj spowodowany przerostem komórek tłuszczowych. Widoczne nierówności mogą powstać również pod wpływem zatrzymania limfy. Dlatego też obecnie na ujędrnienie skóry i nie tylko polecany jest tak zwany bodywrapping antycellulitowy. Na czym polega tego typu zabieg i czy można go stosować w domu?

Czym jest bodywrapping?

Choć sam bodywrapping wydaje się nieskomplikowanym zabiegiem, to jednak warto na pierwszą serię udać się do SPA. Wbrew pozorom, nie każdy powinien się mu poddawać. Przeciwwskazaniem są między innymi słabe naczynia krwionośne, ponieważ bodywrapping często jest wykonywany za pomocą preparatów rozgrzewających. Specjalista zazwyczaj potrafi poznać, czy nie ma widocznych przeciwwskazań do zabiegu, a przeprowadzając wywiad uzyskuje pewność, czy dana osoba może poddać się bodywrappingowi. Potem można wypróbować kosmetyki przeznaczone do użytku domowego. Dzięki takiemu sposobowi działania łatwo można porównać skuteczność obu zabiegów.

Efekty bodywrappingu na cellulit

Bodywrapping na cellulit nie daje natychmiastowych efektów. Jedyne rezultaty, które uzyskuje się zaraz po zabiegu, to ujędrnienie skóry i zmniejszenie obrzęków. Dlatego też można zauważyć między innymi zmniejszenie obwodu danej części ciała. Najczęściej bodywrapping wykonuje się na udach, ponieważ to tam cellulit występuje często i jest doskonale widoczny.

Przebieg bodywrappingu

Serum na redukcje cellulitu - Vialise

Bodywrapping wykonuje się w sposób bardzo prosty. Najpierw na skórę nakłada się odpowiedni preparat. W przypadku cellulitu może być to olejek, serum lub balsam. Kosmetyki, które mają mieć działanie wyszczuplające i antycellulitowe bardzo często zawierają takie składniki jak cynamon czy ekstrakt z ostrej papryki. Używane są także rozcieńczone olejki eteryczne, na przykład rozmarynowy, który również ma działanie antycellulitowe. Jeśli w preparacie zawarte są te składniki osoby o wrażliwej skórze mogą odczuwać lekki dyskomfort. Po posmarowaniu daną część ciała owija się folią spożywczą. Takie działanie ma na celu tymczasowy ucisk, który często wspomaga przepływ limfy oraz poprawia ukrwienie w niektórych partiach skóry.

Na nałożoną folię często kładzie się również koc – ciepło rozszerza naczynia krwionośne wspomagając ukrwienie a dodatkowo aktywuje ono składniki zastosowanego preparatu. Decydując się na wykonanie bodywrappingu w domu warto sprawdzić, czy dany preparat wymaga specjalnego przygotowania skóry. Należy przy tym wziąć pod uwagę jej stan. Jeśli jest ona przesuszona, dodatkowy mocny peeling przed rozgrzewającym bodywrappingiem może ją dodatkowo podrażnić. Niektóre produkty nie wymagają żadnego przygotowania, jednak w takim przypadku ich działanie może być dość mocno odczuwalne.

Bodywrapping przeciwko cellulitowi nie powinien być jedyną metodą stosowaną w przypadku tego problemu. Najlepsze efekty otrzymuje się dopiero po zastosowaniu diety, pielęgnacji i specjalnych ćwiczeń. Bodywrapping najbardziej sprawdzi się wtedy gdy oprócz cellulitu występuje spory problem z obrzękami i brakiem jędrności. Wykonując zabieg w domy należy pamiętać o systematyczności – by utrwalić efekty konieczne jest stosowanie tej metody przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Vialise na cellulit

2 Komentarzy

  1. KOszulkowa

    Bodywrapping jest coraz bardziej skuteczny na cellulit, bo coraz częściej jest on profesjonalnie wykonywany i po prostu nie robią go jacyś weterynarze, a lekarze, którzy mają uprawnienia i umiejętności, które pozwalają im osiągnąć zadowalające i planowane efekty, A tym zawsze jest trwałe usunięcie cellulitu.

  2. Wiaderkowicz

    Bodywrapping na cellulit warto zastosować z wraz z ziołami na cellulit, bo nie da się w tym wypadku przesadzić. To znaczy da się, ale trzeba się mocno postarać, żeby był kłopot z usuwaniem cellulitu. Tymczasem wielu lekarzy poleca tzw. terapię skojarzoną, która działa na cellulit ze znacznie większą mocą niż nawet najlepszy, ale jeden sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

89 + = 97