Jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit u nastolatek

Jeszcze kilka lat temu uznawano, że trądzik jest charakterystyczny dla nastolatków, a cellulit dla kobiet dojrzałych i z nadwagą. Tymczasem coraz więcej nastolatek musi zmagać się z pomarańczową skórka, a trądzik pojawia się u kobiet po 50-tce.

Dlaczego pojawia się cellulit u nastolatek

Okres dojrzewania to okres burz hormonalnej, która wywołuje w organizmie wiele zmian. Dotyczą one zarówno jego funkcjonowania, jak i wyglądu. To wtedy najczęściej pojawia się trądzik i cellulit. Ten ostatni spowodowany jest zwiększoną produkcją estrogenów, hormonów żeńskich. Mają one wpływ na funkcjonowanie naczyń krwionośnych i limfatycznych znajdujących się pod skórą, których zadaniem jest wydzielanie substancji zbędnych. Pod wpływem estrogenów naczynia rozszerzają się, tracą swoje właściwości i substancje zamiast przez skórę wydalane są do tkanki podskórnej. Tam zbijają się w grudki dające efekt pomarańczowej skórki. Trzeba pamiętać, że jest to proces długotrwały i początkowo niewidoczny.

Cellulit u młodych dziewczyn

Cellulit u młodych dziewczyn pojawia się także pod wpływem innych czynników. Nastolatki większą część dnia spędzają w szkole, nie tylko siedząc w szkolnej ławce przez 6-7 godzin, ale także żywią się w szkolnym sklepiku, gdzie dominują drożdżówki i słodycze. Nie ma się co oszukiwać, ale młodzież nie lubi szkolnych lekcji WF. Nie sprzyja to utrzymaniu sprężystości skóry i prawidłowej wagi.

Kolejnymi czynnikami sprzyjającymi powstaniu cellulitu w młodym wieku są zbyt obcisła odzież i wysokie obcasy. Chęć bycia modną i ukrycia pewnych mankamentów figury sprawia, że ubiera rzeczy zbyt obcisłe, utrudniające krążenie krwi i limfy w warstwach skóry.

Walka nastolatki z cellulitem

Serum na redukcje cellulitu - Vialise

Cellulit u nastolatki jest dość łatwy do zwalczenia, ponieważ najczęściej znajduje się w fazie początkowej i zmiany nie są zaawansowane.

Najważniejszą sprawą jest zmiana diety. Tłuszcze zwierzęce powinny zostać zastąpione tłuszczami roślinnymi, a potrawy smażone i pieczone, potrawami gotowanymi. Owoce i warzywa powinny zająć miejsce słodyczy.

Dieta powinna być wsparta aktywnością fizyczną, która pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej i poprawia krążenie. Bardzo dobre efekty przynosi pływanie i aquaaerobik. Na siłowni zamiast ćwiczeń budujących masę mięśniową należy wybrać ćwiczenia aerobowe, które poprawiają funkcjonowanie układu krążenia i cyrkulację limfy.

Pomocne okazać się mogą także zabiegi pielęgnacyjne skóry. Część z nich możemy można samodzielnie wykonać w domu, część zaś oferują gabinety kosmetyczne. Najprostszym zabiegiem są prysznice wykonywane na przemian z zimnej i bardzo ciepłej wody. Taki masaż wodny świetnie pobudza mikrokrążenie. W warunkach domowych można wykonać także peeling z fusów kawy. Badania bezspornie udowodniły antycellulitowe działanie kofeiny.

Pomocne mogą być również kosmetyki antycellulitowe jak kremy, balsamy, olejki i serum. Dobry krem na cellulit to podstawa. Dla nastolatek zupełnie wystarczające są te o łagodnym działaniu zawierające algi morskie, wyciąg ze skrzypu. Należy je codziennie wcierać w miejsca objęte cellulitem. Masaż powinien być dość mocny, wykonany ruchami kolistymi.

Jeżeli te działania okażą się nieskuteczne, można skorzystać ze specjalnych zabiegów w gabinetach kosmetycznych.

Vialise na cellulit

3 Komentarzy

  1. lubię koźlaki

    Cellulit u studentek to coraz większy problem i to w Polsce, a nie w USA. A przyczyna jest oczywista. Jest nią oczywiście dieta, opierająca się na szybkim i co by nie mówić dobrym jedzeniem. Ale ono jest oczywiście kaloryczne, ale kończy się nadwagą, a nie zdrowym rozwojem organizmu.

  2. Celina

    Cellulit u młodych dziewczyn to w moim gronie jednak rzadkość. A nie obracam się w towarzystwie modelek czy jakiś fitnessek. Po prostu normalnie żyjemy, imprezujemy, jemy te wszystkie „zakazane i okropne” chipsy i inne przekąski – ale oczywiście nie cały czas. Ale jakoś w gronie <30 lat nikt nie ma cellulitu, więc to chyba nie taki powszechny problem u młodych.

  3. Adidas_Oficjalnie

    Oczywiście , nie wiadomo czy to prawda – ale każdy mit lub coś innego ma w sobie ziarnko prawdy . Profesjonalnie mówiąc trzeba to wybróbować , aby powiedzieć czy jest to prawda czy fałsz . Nie mówiąc pochobnie nie będe mówiła o swojej ocenie lecz najpierw muszę to wypróbować …. powodzenia !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 6 = 2