Jak się pozbyć cellulitu?

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu na udach ?

cellulit boki

Jednym z mankamentów skóry, który spędza sen z powiek, szczególnie kobietom jest cellulit. Powszechnie nazywana skórką pomarańczową.

Co to jest celullit ?

Cellulit to stan skóry, w których dostrzegamy zmiany w obrębie skóry właściwej i tkanki podskórnej. Cellulit na udach powstaje w wyniku zwiększonego podziału tkanki łącznej, zwężenia naczyń krwionośnych i zaburzeń metabolizmu w obszarze tkanki podskórnej. Komórki tłuszczowe rozrastają się w nierównomierny sposób, przez co na skórze pojawiają sie zgłębienia i nierówności.Skóra na której jest cellulit przypomina powierzchnie pomarańczy, stąd cellulit nazywany jest powszechnie zespołem skórki pomarańczowej.

Jak powstaje cellulit ?

Jedna z przyczyn powstania cellulitu są zaburzenia hormonalne. Zwiększona ilość estrogenów powoduje zwiększoną przepuszczalność naczyń krwionośnych i limfatycznych. Zostają nagromadzone zbędne produkty przemiany materii oraz tłuszcz, które są widoczne na skórze w postaci nierówności i fałdek.

Przyczyny powstania cellulitu 

cellulitJedna z przyczyn powstania struktury skórki pomarańczowej na udach mogą być czynniki genetyczne. Możemy dziedziczyć czynniki, które predysponują do pojawienia się cellulitu na udach, takie jak predyspozycje do powstania żylaków, skłonność do obrzęków oraz wiotka strukturę tkanki łącznej. Brak aktywności fizycznej może skutkować pojawieniem się cellulitu na udach. Zmniejszona wydolność mięśni nóg zaburza odpływ żylny, zwiększając zastój płynów w tkankach. Niewłaściwa dieta również może przyczyniać się do powstania cellulitu. Spożywanie przetworzonej żywności, nieregularność posiłków, jedzenie w późnych godzinach.

Jak walczyć z cellulitem ?

Serum na redukcje cellulitu - Vialise

W walce z cellulitem dobrze jest zadbać o odpowiednia dietę. Wkomponować w jadłospis warzywa, owoce, chude mięso, ryby i zdrowe tłuszcze.Dobrym sposobem jest również aktywność fizyczna. Ćwiczenia maja na celu aktywowanie krążenia oraz spalanie komórek tłuszczowych.Dobre rezultaty daje pływanie, bieganie oraz nordic walking.Natomiast połączenie aktywności fizycznej z odpowiednia dietą daje najlepsze rezultaty.

Możemy też stosować różnego rodzaju kosmetyki, aby zlikwidować cellulit. Najczęściej używa się kosmetyków na bazie roślin takich jak: brzoza, bambus, lubczyk, oliwka, lebioda, mniszek, a także skrzyp, bluszcz, kasztanowiec. Kosmetykiem pomocnym w walce z cellulitem może być serum antycellulitowe Vialise. Połączenie ekstraktu z bluszczu, kasztanowca, bylicy, alg oraz kofeiny działa kompleksowo na skórę. Składniki aktywne wspierają proces redukcji cellulitu.Wyciągi roślinne zawarte w preparacie pobudzają mikrokrążenie, wzmacniają naczynia krwionośne, uelastyczniają je i uszczelniają. Zaletą tego kosmetyku jest to, że zawiera tylko naturalne składniki roślinnego pochodzenia, nie zawiera chemicznych składników, co ma dobry wpływ na skórę.

Więcej na ten temat znajdziesz pod adresem: Kremy na cellulit – Który krem rzeczywiście działa i dlaczego?

Przygotowywanie skóry

Istotne jest, aby przed aplikacją kosmetyków cellulitowych odpowiednio przygotować skórę z cellulitem na ten zabieg. Najlepszą metoda jest peeling skóry, który ma za zadanie zwiększyć możliwość wchłaniania substancji przez skórę. Do tego celu możemy użyć gotowych żelów peelingujących lub szorstkiej gąbki. Możemy również samodzielnie przygotować gruboziarnisty peeling.

Cellulit to problem, który dotyka wielu kobiet. Często może stać się przyczyną wielu kompleksów i obniżenia poczucia własnej wartości. Na szczęście możemy sobie radzić z cellulitem. Dbając o odpowiednią dietę, uprawiając sport oraz stosując odpowiednie kosmetyki, np. decydując się na krem Vialise. Stosując się do tych zaleceń możemy pozbyć się cellulitu na udach.

 

 

 

 

Vialise na cellulit

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 8