Jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit na nogach

Do niedawna cellulit wiązano tylko z nadwagą, ale okazało się, że dotyka on także gwiazd ze zgrabną figurą. Paparazzi nie przepuszczą żadnej okazji, by sfotografować cellulit na nogach gwiazd i celebrytek.

Cellulit czyli pomarańczowa skórka

Nie jest chorobą w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale efektem niewłaściwego funkcjonowania tkanki podskórnej. Pod wpływem różnych czynników dochodzi do zaburzenia w mikrokrążenie. Z tego powodu toksyny i produkty przemiany materii nie zostają wydalone, ale przedostają się do komórek tłuszczowych (adipocytów). Mogą doprowadzić nawet do 10-krotnego zwiększenia ich objętości. Efektem tego jest powstawanie licznych guzków i zgrubień. Na skórze pojawia się wtedy efekt pomarszczonej skórki pomarańczy.

Do czynników mających wpływ na powstanie skórki pomarańczowej zalicza się niewłaściwą dietę (nadwaga) oraz zmiany hormonalne. Te ostatnie spowodowane są wzrostem poziomu estrogenu, który przyczynia się do nieszczelności naczyń krwionośnych i limfatycznych. Wysoki poziom estrogenu może być spowodowany ciążą, menopauzą, ale także zażywaniem tabletek antykoncepcyjnych lub leków hormonalnych.

Jak usunąć cellulit z nóg domowymi sposobami  

Na szczęście usunięcie cellulitu z nóg nie jest trudne, trzeba jednak pamiętać o systematyczności stosowania wybranych metod.  Dłuższe odstępy czasu w ich wykonywaniu znacznie przedłużają czas pozbycia się cellulitu.

U osób z nadwagą podstawowym warunkiem jest zmiana diety i zrzucenie kilku kilogramów. Przyspieszy to aktywność fizyczna w formie biegania, jazdy na rowerze lub ćwiczeń na wzmocnienie nóg. Dzięki temu część tkanki tłuszczowej zostanie zamieniona na tkankę mięśniową.

Serum na redukcje cellulitu - Vialise

Zmiana trybu życia nie wystarczy, zwłaszcza u osób szczupłych, by zlikwidować cellulit na nogach trzeba zastosować środki dodatkowe.

Bardzo wskazane i skuteczne są masaże miejsc objętych pomarańczową skórką. Najlepiej wykonywać go po kąpieli przy pomocy specjalnej gąbki lub szczoteczki. Zaletą tego zabiegu jest dodatkowo złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Działanie masaży wzmocni wcieranie kosmetyków antycellulitowych (kremy, balsamy, żele, serum) – warto zainwestować w dobry krem na cellulit.

W celu pobudzenia mikrokrążenie należy stosować na zmianę prysznic ciepły i zimny. Początkowo jest to zabieg bardzo nieprzyjemny, ale z czasem można się przyzwyczaić, tym bardziej, że dodatkowo ma właściwości relaksujące.

Dobre efekty przynosi także domowy peeling z fusów kawy, soli morskiej lub cukru. Stosowanie peelingu 3 razy w tygodniu skutecznie poprawia ukrwienie tkanki podskórnej i pomaga pozbyć się toksyn oraz produktów przemiany materii.

Jak pozbyć się cellulitu na nogach przy pomocy specjalistycznych zabiegów

Nie zawsze stosowanie kosmetyków i sposobów domowych przynosi oczekiwane efekty, dodatkowo wymaga stosowania przez dłuższy czas (2-3 miesięcy).

Kobiety, które chcą osiągnąć szybkie efekty powinny skorzystać z oferty gabinetów kosmetycznych. Uzyskają tam również fachową poradę jaki zabieg będzie najlepszy. Możemy zastosować:

  • jonoforezę, mezoterapię – zbiegi polegające na wprowadzeniu substancji aktywnych pobudzających krążenie,
  • kriolipolizę – zamrażanie komórek tłuszczowych, które zanikną,
  • drenaż limfatyczny – pobudz mikrokrążenie i rozbija grudki tłuszczu,
  • masaż próżniowy – pobudza naczynia limfatyczne, zmniejsza obrzęki

Możliwości jest znacznie więcej, ale zależy to od wyposażenia gabinetu i zasobności naszego portfela.

Vialise na cellulit

2 Komentarzy

  1. Forfitterka

    No właśnie dzięki temu odetchnęłam trochę. Jak się okazało, że zgrabne do niedawna laseczki też mają cellulit. Takie trochę pocieszenie, że inni też mają źle 🙂 A poważnie mówiąc to fakty są takie, że jak się już pojawi cellulit, to może się okazać, że jest za późno. Każdy znajomy lekarz powtarzał mi, że o cellulicie trzeba myśleć jak się go jeszcze nie ma – ale bądź to człowieku mądry przed szkodą.

  2. mądrala

    W walce z cellulitem warto pomyśleć o odpowiednim krążeniu krwi, które można stymulować na kilka sposobów. Oczywiście najlepiej biegać przez płotki, ale bez przesady 😀 nawet masaż i drapanie potrafią pobudzić mikrokrążenie, które oczyszcza skórę ze złogów i z innych niepotrzebnych drobinek, które są zalążkiem cellulitu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 59 = 64