Jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit na ramionach

Cellulit dotyczy 90% kobiet bez względu na wiek i sylwetkę. Najczęściej pojawia się na udach i pośladkach, ale może pojawić się także na ramionach.

Przyczyny cellulitu

Podobnie jak w przypadku cellulitu występującego na innych częściach ciała, cellulit na ramionach może być spowodowany:

  • nadwagą i niewłaściwą dietą,
  • brakiem ruchu,
  • zaburzeniami hormonalnymi,
  • zbyt obcisła odzież.

Dieta na cellulit

Dieta bogata w produkty wysokoprzetworzone utrudnia właściwą przemianę materii i wydalania substancji zbędnych co prowadzi do odkładania się tłuszczu i wzrostu wagi. Dodatkowo dochodzi do zakwaszenia organizmu i zatrzymywania toksyn. Ma to negatywny wpływ na stan zdrowia, ale również przyczynia się do powstania cellulitu. Toksyny i produkty przemiany materii gromadzą się w komórkach tłuszczowych tkanki podskórnej powodując charakterystyczne zgrubienia. Tendencje te są wzmagane poprze siedzący tryb życia. Spalanie kalorii jest w tym przypadku znacznie mniejsze.

Hormony a cellulit

U kobiet o szczupłej sylwetce za powstanie cellulitu odpowiada estrogen, hormon żeński. Wzrost jego poziomu pod wpływem ciąży, menopauzy lub zażywania leków hormonalnych, powoduje zmniejszenie szczelności naczyń krwionośnych i limfatycznych w tkance podskórnej. Z tego powodu toksyny i produkty przemiany materii przenikają do tkanki tłuszczowej naruszając jej jednolitą strukturę. Pod ich wpływem komórka tłuszczowa może powiększyć się 10 razy. Wtedy pojawia się charakterystyczny guzek. W towarzystwie innych tworzy pomarańczową skórkę.

Serum na redukcje cellulitu - Vialise

Jak usunąć cellulit z ramion domowymi sposobami

Cellulit na ramionach objawia się trochę nietypowo. Najpierw nie zobaczymy charakterystycznej pomarańczowej skórki, ale skórę obwisłą. Dopiero po jej ściśnięciu palcami pokażą się grudki zgrubiałych komórek tłuszczowych. Dotyka przede wszystkim kobiet w wieku dojrzałym.

Najlepszym sposobem na likwidację cellulitu ramion są ćwiczenia rąk poprawiające jędrność skóry i wzmacniające mięśnie. Bardzo dobre efekty przynoszą ćwiczenia z hantlami (można je zamienić na butelki z wodą). Zamiana tkanki tłuszczowej na tkankę mięśniową pomoże wypełnić luźną skórę ramion.

Inne sposoby walki z cellulitem na tej części ciała to masaże wykonywane przy pomocy ostrej gąbki lub szczoteczki, wykonanych z materiałów naturalnych. Działanie masażu należy wzmocnić wcieraniem kremów i żelów antycellulitowych. W tym wypadku należy wybierać kosmetyki o silnym działaniu.

Zabiegi na cellulit na ramionach

Oczywiście do wykorzystania są wszystkie metody oferowane przez profesjonalne gabinety kosmetyczne, ale najlepsze efekty przynoszą te, które polegają na rozgrzaniu tkanki tłuszczowej. Pod wpływem temperatury łatwiej ulega rozkładowi i wydalany jest z organizmu.

Bardzo dobre efekty przynoszą zabiegi przy zastosowaniu fali akustycznej, lasera na podczerwień i karboksyterapii. Wszystkie te zabiegi poprawiają mikrokrążenie i pomagają usunąć toksyny. Zabiegiem ujędrniającym skórę ramion jest tradycyjny masaż. Warunkiem powodzenia jest zastosowanie kilku zabiegów.

Vialise na cellulit

2 Komentarzy

  1. trzeba to przeżyć

    U mnie lekarz powiedział wprost: cellulit na ramionach to problem genetyczny, rodzinny i nie ma się co dziwić, ale też nie ma się co napinać, bo jestem szczupła, wysportowana i normalnie się odżywiam. Ale jak to mówi mój kochany mąż: peselu nie oszukasz….

  2. medykinho

    Jędrna skóra to podstawa w walce z cellulitem. Bez tego nie ma szans się go pozbyć. Dlatego zalecane są wszystkie ćwiczenia i dieta, która poprawi nie tylko skórę, ale wpłynie również na napięcie mięśni, które będą mogły z powodzeniem sprawić, że pomarańczowa skórka nigdy się nie pojawi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 3 =