Cellulit to dyskomfort psychiczny dla większości kobiet, które nie akceptują nierówności na skórze. Wynika to przede wszystkim z jego usytuowania. Najczęściej pojawia się na udach, pośladkach i brzuchu, a więc częściach ciała, które odsłaniamy w lecie.
Czym jest cellulit?
To zmian w strukturze skóry, które powodują powstawanie guzków i stwardnień. Jeszcze parę lat temu uważało się, że cellulit pojawia się u kobiet z nadwagą i w wieku średnim. Tymczasem dotyka on również kobiet młodych i o zgrabnej sylwetce. Nie ulega wątpliwości, że cellulit spowodowany jest niewłaściwą dietą, ale równie ważne są czynniki hormonalne. Nadmiar estrogenu negatywnie wpływa na szczelność naczyń krwionośnych i limfatycznych odpowiedzialnych za odprowadzanie toksyn i produktów przemiany materii. W wyniku ich nieszczelności produkty te gromadzą się w podskórnej tkance tłuszczowej powodując jej charakterystyczne pofałdowania.
Cellulit na udach
Ulubionymi miejscami pojawiania się cellulitu są uda, pośladki, brzuch, rzadziej ramiona. To przede wszystkim w tych częściach ciała gromadzą się komórki tłuszczowe. Cellulit trzeba zacząć zwalczać jak najwcześniej, już po pojawieniu się pierwszych objawów. Jego likwidacja zajmie wtedy znacznie mniej czasu i będzie bardziej trwała.
Jak pozbyć się cellulitu na udach
Walka z cellulitem to walka na wielu frontach. O jej skuteczności decyduje systematyczność i wytrwałość. Jedną z ważniejszych kwestii jest zmiana stylu życia. Należy przede wszystkim zmienić nawyki żywieniowe i stosować w diecie produkty niskoprzetworzone, jak kasze, pieczywo razowe, warzywa, owoce. Dodatkowo należy pić 2 litry wody dziennie.
Tak zmodyfikowana dieta pozwala nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale także pozbyć się szkodliwych toksyn i poprawić funkcjonowanie całego organizmu.
Cellulit na udach jest szczególnie widoczny, ale istnieje wiele skutecznych sposobów na jego likwidację. Jedną z najlepszych metod jest masaż, który poprawia krążenie w naczyniach krwionośnych i limfatyczych a równocześnie rozbija powstałe pod skórą grudki tłuszczu. Efekty masażu można wzmacniać wcieraniem kosmetyków antycellulitowych.
W gabinetach kosmetycznych wykonywane są zabiegi nowoczesnymi aparatami do usuwania pomarańczowej skórki. Do najnowocześniejszych metod należy połączenie ultradźwięków i fali uderzeniowej. W efekcie zostaje poprawione krążenie, rozbita tkanka tłuszczowa i pobudzona produkcja kolagenu.
W gabinetach możemy także wykonać:
- karboksyterapię – pod skórę zostaje wprowadzony dwutlenek węgla, który poprawia mikrokrążenie i przyśpiesza spalanie tłuszczu,
- laser na podczerwień – promienie docierają do tkanki tłuszczowej i przyśpieszają metabolizm, poprawia także krążenie krwi i limfy,
- kriolipoliza – pod wpływem niskiej temperatury zniszczeniu ulegają komórki tłuszczowe, zabieg bardzo skuteczny, ale jego efekty widoczne są dopiero po 2 miesiącach.
Jak pozbyć się cellulitu z ud w warunkach domowych
Najważniejsze znaczenie ma masaż ud wykonywany systematycznie przy pomocy specjalnej gąbki lub szczoteczki. Dobre efekty przynosi także naprzemienne stosowanie prysznica zimnego i ciepłego na okolice ud. Pobudza on krążenie i przyśpiesza spalanie tłuszczu oraz ujędrnia skórę.
Dobre efekty przynoszą także ćwiczenia wzmacniające uda, jazda na rowerze lub rolkach. Ułatwia to zamianę tkanki tłuszczowej w tkankę mięśniową.
Cellulit na udach to najgorsze co może być, bo właściwie nie można założyć żadnej sukienki i spódnicy. Cellulit rozlewa się bowiem na całej wysokości ud, widać go niezależnie od stroju i pozostają tylko spodnie, które są nie do wytrzymania nie tylko latem, ale i na dłuższą metę zimą.
No więc najlepiej pozbyć się cellulitu. Zacisnąć żeby, poćwiczyć, zmienić diete i zamówić dobry krem na cellulit i w każdej sukience będziesz mogła chodzić bez obawy tego, że ktoś z tyłu spojrzy na twoje nogi i się przerazi.