Jak się pozbyć cellulitu?

Krem na rozstępy – sprawdź zanim będzie za późno!

krem na rozstępy

Okres dojrzewania to szczególny czas w życiu każdego człowieka. Występująca w tym czasie „burza hormonalna” nie wpływa jedynie na wahania nastroju, ale także może znacznie osłabiać strukturę skóry. Dołączając do tego fakt, że jest to okres szybkiego przyrostu masy i długości ciała, okazuje się że nastolatkowie mają znacznie zwiększone ryzyko pojawienia się rozstępów.

Jak leczyć rozstępy u nastolatków?

Dobra wiadomość jest taka, że skóra u nastolatków pomimo osłabionej struktury ma niezwykle duży potencjał regeneracyjny. W niektórych jednak przypadkach konieczne jest pobudzenie tego potencjału, ale pozbyć się nieestetycznych rozstępów i zapobiec ich powstaniu w przyszłości. Najlepiej do tego nadaje się krem na rozstępy.

Nie od dziś wiadomo, że rozstępy mają kilka faz tworzenia. Wyróżniamy fazę wstępną, w  której smugi mają kolor czerwony oraz fazę późną kiedy na skórze widoczne są białe blizny. To właśnie w tej pierwszej fazie kremy na rozstępy przynoszą najlepsze rezultaty. Uszkodzona skóra próbuje wówczas poradzić sobie z zerwanymi włóknami i jeśli odpowiednio nią pokierujemy oraz dostarczymy odpowiednich składników, to skutecznie zapobiegniemy powstaniu trwałej blizny.

Warto jednak zaznaczyć, że terapia kremami musi być systematyczna i długotrwała. Skóra potrzebuje czasu na wytworzenie odpowiedniej ilości nowych włókien. Trwa to około kilku tygodniu. Wówczas czerwone rozstępy stają się coraz mniej widoczne, aż całkowicie znikną.

Jaki krem na rozstępy jest najlepszy dla nastolatków?

strialys krem na rozstę;pySkóra w okresie dojrzewania posiada olbrzymie właściwości regeneracyjne, gdyż w jej strukturze znajduje się wiele komórek macierzystych, które odpowiadają za tworzenie nowych włókien. Niestety skóra w tym okresie jest również delikatna i wrażliwa. Dlatego stosowany krem powinien posiadać składniki pobudzające procesy regeneracyjne, ale także takie które nie działają podrażniająco.

Serum na redukcje cellulitu - Vialise

Na rynku można znaleźć niezwykle skuteczny preparat – , który spełnia oba warunki. W jego składzie nie znajdziesz sztucznych składników i wypełniaczy, które nie tylko mogą podrażniać skórę, ale także ją wysuszają. Krem na rozstępy  łączy w sobie działanie pobudzające fizjologiczne procesy regeneracyjne skóry z dużym bezpieczeństwem.

Skład opisywanego preparatu oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. Nie wykazują one działania podrażniającego, ani uczulającego. Dodatkowo bardzo dobrze się wchłaniają przez co w miejsce uszkodzenia trafia optymalna ilość substancji aktywnej.

Co znajdziesz w dobrym kremie na rozstępy?

Każdy preparat kosmetyczny, który ma mieć skuteczne efekty walki z rozstępami musi oferować kompleksowe działanie na skórę. Dlatego dobre kremy zawierają całą gammę składników, które w różny sposób wpływają na tkankę.

Bardzo ważne w leczenie rozstępów jest odpowiednie nawilżenie skóry. Dobrze uwodniona tkanka jest mniej podatna na uszkodzenia i o wiele lepiej się regeneruje. Do najbardziej skutecznych składników o taki działaniu należy ekstrakt ze świecznicy groniastej oraz dipalmitynian hydroksyproliny.

Nie ma skutecznej walki z rozstępami bez poprawienia krążenia w tkance. To właśnie z krwią o tkanki trafiają wszelkie substancje odżywcze, które są niezbędne w budowaniu silnych włókien elastycznych i kolagenowych. Dobre krążenie umożliwia także szybkie usuwanie szkodliwych metabolitów i toksyn. Najlepiej na mikrokrążnie w skórze działa ekstrakt z ruszczyka kolczastego oraz kofeina.

Szczególnie waży składnik bez którego kremy na rozstępy na piersiach nie mogłyby działać to ekstrakt z bluszczu pospolitego. Działa on nie tylko silnie ujędrniająco na skórę, ale także przyczynia się do lepszego wchłaniania innych substancji aktywnych przez barierę skórną.

Czy kremy mogą pomóc w leczeniu rozstępów u nastolatków?

Biorąc pod uwagę duże zdolności regeneracyjne skóry w okresie dojrzewania oraz niski koszt terapii widać, że kremy są najlepszą metodą walki z rozstępami w tej grupie osób. Dodatkowo ważne jest, że takie leczenie może każdy robić samemu w domu.

 

 

Vialise na cellulit

4 Komentarzy

 1. tolasa-xo

  Używam strialys w czasie masaży. Ten krem na rozstępy ma wtedy super działanie. Ah.. już tyle tych kremów przetestowałam.

 2. Zębola

  Ja na natomiast już rzygam tymi kremami na rozstępy. Strialys nie korzystałam, ale żaden z poprzednich mi nie pomógł. Zostaje mi chyba już tylko zabieg laserowy..

  1. miśka

   Jeśli rozstępy są już białe to niestety tak zostaje już operacja. Słyszałam, że takie zabiegi laserowe są bardzo dobre i efekty widać już po 3-4 sesjach:).

 3. ^jadwiga-A^

  Kurcze, a ja zdrowo się odżywiam, biegam, skaczę, latam i rozstępy jak były tak są. Kremy na rozstępy robię sama za pomocą domowych sposobów i nic…zero efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

35 − 33 =