Jak się pozbyć cellulitu?

Trądzik różowaty maść

trądzik różowaty

 Jednym z skutecznych sposobów walki z trądzikiem różowatym jest wykorzystanie rozwiązania jakim jest stosowanie maści na trądzik różowaty oraz kremów. Preparaty te nakładane są bezpośrednio na skórę dotkniętą trądzikiem różowatym. Zastosowanie maści przyczynia się do odczucia natychmiastowej ulgi i ukojenia. Jednakże to uczucie jest tymczasowe. W sytuacji, gdy objawy trądziku różowatego są poważniejsze koniecznym działaniem staje się wizyta u specjalisty z dziedziny dermatologii. Lekarz przepisze wówczas pacjentowi kremy zawierające intensywniej działające substancje aktywne, niż preparaty antytrądzikiwe dostępne bez recepty.

Jednakże leki dostępne bez recepty również są bardzo przydatne w terapii antytrądzikowej. Są one bowiem bardzo skuteczne na samym początku kuracji. W sytuacji, gdy choroba będzie bardziej intensywna i będzie pozostawiała po sobie coraz bardziej znaczące zmiany, warto zastosować trochę silniejsze środki. Oczywiście w każdym przypadku niezbędna jest konsultacja z lekarzem dermatologiem.

Idealne rozwiązanie?

W przypadku choroby, którą jest trądzik różowaty nie ma idealnego rozwiązania. Nadmiar często po wykorzystaniu pierwszej serii maści, osoba dotknięta trądzikiem różowatym powraca do lekarza, bo okazuje się ze skóra dobrze zniosła aplikowanie preparatu, jednakże problem trądziku zmniejszył się nieznacznie. Jest to sygnał informujący o tym, że pojawiła się konieczność zmiany substancji aktywnej lub wyboru innego preparatu.

Serum na redukcje cellulitu - Vialise

maść na trądzik różowatyDlatego też warto w tej kwestii zaufać specjalistom z zakresu dermatologii. Lekarze tacy potrafią bardzo dobrze dobrać odpowiednią terapię, a także poruszać się po występujących substancjach aktywnych, które mają wpływ na trądzik różowaty. Wśród substancji oddziałujących na trądzik wymienić można antybiotyki, wśród których wymienić należy makrolidy, czyli popularną tetracyklinę oraz erytromycynę. Ponadto wykorzystywany jest także metronidazol, którego znaleźć można pod postacią maści oraz jako środek stosowany doustnie. Ponadto kortykosteroidy, które wykazują się bardzo dobrą aktywnością miejscową. Działają bardzo dobrze na krosty lub guzy, a także lokalizacje, w których zbiera się łój pod naskórkiem. W przypadku określonej kategorii preparatów na trądzik różowaty, maść powinna mieć także w swoim składzie kortykosteroidy, w celu zwiększenia obrazowych efektów wykorzystania z maści. Uwzgledniając opisywaną kategorię środków przeznaczonych na trądzik różowaty, maść musi mieć w swojej zawartości także lipidy, które są białkami odbudowującymi barierę chroniącą naskórek, a ponadto wpływają na napięcie oraz naciągnięcie skóry.

Czego się wystrzegać aby nie chorować?

Ważną kwestią tutaj jest także zwrócenie uwagi na to, czego należy unikać w związku z doborem preparatów na trądzik różowaty. Konieczne jest, żeby pamiętać o tym czego należy się wystrzegać w tym zakresie. Niebezpieczne w tym przypadku są maści oraz kremy, które zawierają alkohol, będący jedną z substancji wiążących produkt oraz utrwalający w całości jego skład chemiczny. Pamiętać należy również o tym, że należy unikać produktów charakteryzujących się bogatym pod względem ilości składem, Nadmierna ilość składników aktywnych w określonych preparatach, zapewne nie będzie służyła prawidłowo skórze dotkniętej trądzikiem różowatym. Najlepsze w tym zakresie będą kremy oraz maści działające w sposób regenerujący oraz kojący na skórę ogarniętą przez opisywaną jednostkę chorobową. Takie, które zawierają w swoim składzie kompleksy witaminowe, ponadto mające działanie nawilżające, a także ściągające. Pamiętać należy o tym, że środki które wpływają na naskórek w sposób złuszczający, narażają skórę na ponowny opanowanie przez infekcję, a ponadto namnażanie środowiska bogatego w drobnoustroje bakteryjne w łoju znajdującego się pod skórą.

Vialise na cellulit

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 2 =