Jak się pozbyć cellulitu?

Domowe metody na wszy

Wszy to na pewno bardzo wstydliwy i uporczywy problem. Zazwyczaj obecność tych pasożytów kojarzy się z brakiem odpowiedniej higieny, dlatego nie można się dziwić, że każdy chce się ich jak najszybciej pozbyć. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na skuteczne usunięcie kłopotliwych pasożytów.

Warto pamiętać, że wszy występują nie tylko na głowie. W przeszłości dużym problemem były wszy odzieżowe oraz łonowe. Obecnie nie stanowią one dużego zagrożenia. Niestety wszy głowowe nadal dosyć często atakują ludzi. Najczęściej wykrywa się je w mniej widocznych miejscach głowy, na przykład za uszami. Oprócz owadów na włosach znajdują się także charakterystyczne jaja, które są również nazywane gnidami. Domowe sposoby na wszy pozwolą na szybkie i skuteczne usunięcie tego problemu.

Jeśli pojawią się objawy takie, jak silne swędzenie i podrażnienie skóry na głowie, należy dokładnie obejrzeć włosy i sprawdzić, czy nie ma w nich pasożytów. Zadanie nie jest proste, ponieważ dorosłe osobniki są bardzo szybkie i potrafią ukryć się przed wzrokiem. Łatwiej zauważyć gnidy, czyli jaja, które znajdują się u nasady włosów. Trzeba ich szukać przede wszystkim na karku oraz za uszami, ponieważ te ciepłe, trudnej dostępne miejsca stanowią bardzo dobre środowisko dla rozmnażania się pasożytów. Skórę głowy należy obejrzeć starannie i przy dobrym świetle.

Serum na redukcje cellulitu - Vialise

Domowy sposób na wszy jest dosyć prosty i zazwyczaj przynosi dobre efekty. W celu pozbycia się pasożyta, trzeba wykorzystać naturalny wyciąg z sybadyli. Jest to roślina o silnym działaniu owadobójczym, którą stosuje się również w leczeniu wszawicy. Jeśli na włosach obecne są gnidy, trzeba je dokładnie wyczesać grubym grzebieniem. Alkoholowy wyciąg z sybadyli nakłada się na włosy. Następnie należy obwiązać głowę np. chustką i zostawić na około godzinę. Po upływie tego czasu trzeba dokładnie umyć głowę, dodając do płukania odrobinę octu.

Bardzo duże znaczenie ma zachowanie odpowiedniej higieny. Jeśli w domu pojawi się wszawica, konieczne jest dokładne umycie wszystkich szczotek, grzebieni i akcesoriów do włosów. Trzeba to zrobić przy pomocy alkoholu lub bardzo ciepłej wody. Dobrym pomysłem jest także wypranie wszystkich ubrań.

Wszawicą zazwyczaj zarażają się dzieci w wieku szkolnym. Największe ryzyko pojawienia się pasożytów występuje w okresie wakacji, gdy dzieci wyjeżdżają na obozy, a także początek roku szkolnego. Dlatego po powrocie z wakacyjnego wyjazdu warto zwrócić uwagę, czy dziecko nie skarży się na dokuczliwe objawy. Należy pamiętać, że problem może dotknąć nie tylko brudne i zaniedbane dzieci, pasożyty mogą przenosić się na każdego.

Naturalny sposób na wszy w postaci wyciągu z sybadyli zazwyczaj przynosi bardzo dobre efekty. Jeśli pomimo stosowania tej metody, pasożyty nadal pojawiają się na włosach, trzeba jeszcze raz dokładnie wyczyścić akcesoria do włosów, a nawet zdezynfekować mieszkanie. Jednocześnie w niektórych przypadkach konieczne będzie skorzystanie z preparatów na wszy, które można kupić w każdej aptece.

Vialise na cellulit

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − = 7