Jak się pozbyć cellulitu?

Redukcja cellulitu

Przez szereg lat uważano, że nie można całkowicie zredukować cellulitu. Obecnie jednak dostępne są środki, które pozwalają na dość szybką poprawę wyglądu skóry dotkniętej tym problemem. Nawet jeśli cellulit nie zniknie całkowicie, to jednak przestaje być widoczny. Jak zredukować cellulit i czy można zrobić to samodzielnie w domu?

Dieta na cellulit

Na cellulit często polecana jest specjalna dieta. Trzeba jednak pamiętać, że na efekty należy poczekać. Ponadto zmiana menu wpływa raczej na zatrzymanie zmian niż na całkowite jej zniwelowanie. Mimo to ze specjalnej diety nie należy rezygnować – nadwaga często bywa czynnikiem, który wpływa na wystąpienie cellulitu, choć obecnie ta przypadłość coraz częściej dotyka także osób chudych. Dieta powinna być nie tylko niskokaloryczna, ale również zawierać produkty, które wspomogą detoksykację organizmu.

Zabiegi na cellulit

Redukcja cellulitu to coś, czym dawniej zajmowały się niemal tylko gabinety kosmetyczne. Stosowało się tam między innymi okłady z alg oraz specjalne peelingi. Obecnie można wykorzystać te metody także w domu. Prosty peeling z kawy jest podstawowym kosmetykiem, który można stosować samodzielnie. Jednak jeśli oczekuje się szybszych efektów lepiej stosować preparaty kosmetyczne, które zawierają co najmniej kilka składników działających przeciw cellulitowi. W gabinetach kosmetycznych i klinikach medycyny kosmetycznej stosuje się bardziej zaawansowane metody, oparte między innymi na ultradźwiękach.

Domowe sposoby na cellulit

Serum na redukcje cellulitu - Vialise

W domu zamiast zakupu ze skomplikowanych urządzeń można stosować odpowiednie kosmetyki antycellulitowe. Zazwyczaj zawierają one wyciągi z ziół oraz inne substancje, które wpływają korzystnie na stan skóry. Takie działanie ma między innymi ekstrakt z bluszczu, który poprawia napięcie skóry. To właśnie utrata jędrności często sprawia, że cellulit jest o wiele lepiej widoczny. Dlatego też już po jednokrotnym zastosowaniu odpowiedniego preparatu antycellulitowego można zauważyć, że skóra wygląda znacznie lepiej. Kosmetyki najlepsze na cellulit zawierają zazwyczaj również kofeinę. Jednym z wieloskładnikowych preparatów antycellulitowych, który jest obecnie dostępny w Polsce, jest serum Vialise. Zawiera ono kilka różnych ekstraktów roślinnych, które dzięki odpowiedniemu połączeniu działają efektywniej przeciwko cellulitowi. Na rynku dostępne są również preparaty jednoskładnikowe. Wybór odpowiedniego kosmetyku zależy zwykle od tego, jak bardzo zaawansowany jest cellulit, w jakim czasie chce się uzyskać pożądany efekt, oraz od tego, czy cellulit to jednym problem. Warto pamiętać, że zmianom w tkance tłuszczowej często towarzyszą obrzęki. Tego typu zmiany dają złudne wrażenie nadmiaru tkanki, dlatego też warto walczyć z nimi poprzez zastosowanie kosmetyków z dodatkiem ekstraktu z kasztanowca lub bluszczu.

Po zakupieniu odpowiedniego preparatu do redukcji cellulitu warto wybrać również wygodny przyrząd do masażu. Odpowiednie wcieranie produktu antycellulitowego powinno poprawić krążenie krwi i limfy we wszystkich warstwach skóry. To pomaga zwalczyć cellulit i pozbyć się obrzęków.

Vialise na cellulit

2 Komentarzy

  1. Eldorado na talerzu

    Jak chcecie się pozbyć cellulitu to najlepiej zacząć od diety. U mnie ciężko szło, bo przez niemal cały czas jadłam zawsze tak samo, ale okazało się, że można wprowadzić zmiany, choć nie jest to łatwo. Niestety początki są naprawdę trudno, ale warto, choć nie nastawiajcie się na szybkie efekty. Lepiej w ogóle nie nakręcać się na to, że pójdzie szybko, bo na pewno tak nie będzie.

  2. Ewa

    Dieta cud na cellulit nie istnieje. Tak samo jak dieta na odchudzanie w kilka dni czy tygodni. To jest przedsięwzięcie na miesiące, bo cellulit powstaje przez miesiące. Podobnie z tyciem – ludzie myślą, że tyli przez kilka lat, a potem wyrzeźbią się na gwiazdę w kilka tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 1 =