Jak zlikwidować cellulit?

Pojawienie się cellulitu spędza sen z powiek wielu kobiet (dotyka ona aż 90% z nich). Problem nasila się zwłaszcza latem, kiedy trzeba odsłonić uda, pośladki i brzuch (ulubione miejsca cellulitu). Pomarańczowa skórka potrafi oszpecić nawet najzgrabniejszą sylwetkę.

Skąd się bierze cellulit?

Pomarańczowa skórka to efekt zaburzeń powstających w tkance podskórnej składającej się z tkanki tłuszczowej podzielonej włóknami tkanki łącznej. To właśnie zaburzenia w ich funkcjonowaniu powodują charakterystyczne dla cellulitu guzki. W wyniku nieszczelności naczyń krwionośnych i limfatycznych do tkanki tłuszczowej przedostają się toksyny i produkty przemiany materii naruszając jej jednolitą strukturę.

Powstawanie cellulitu związane jest z niewłaściwą gospodarką hormonalną, zwłaszcza nadmiarem estrogenu.  To dlatego cellulit pojawia się nawet u osób szczupłych. Podwyższony poziom estrogenu może być spowodowany ciążą, menopauzą, tabletkami antykoncepcyjnymi lub kuracją hormonalną.

U osób z nadwagą główną przyczyną pomarańczowej skórki jest niewłaściwa dieta i brak aktywności fizycznej. Do czynników sprzyjających należy zaliczyć także częste kąpiele w gorącej wodzie, opalanie, palenie papierosów, spożywanie alkoholu.

Jak się pozbyć cellulitu?

Jasno trzeba sobie powiedzieć, że nie ma cudownego środka na pozbycie się cellulitu. Wszystkie stosowane metody i środki wymagają cierpliwości i systematyczności. Widoczne efekty mogą pojawić się dopiero po kilku tygodniach. Trzeba przy tym pamiętać o profilaktyce, by cellulit nie pojawił się ponownie.

Likwidacja cellulitu powinna zacząć się od zmiany nawyków żywieniowych. Z codziennego jadłospisu należy wyeliminować artykuły wysokoprzetworzone (mogą zawierać hormony) i wysokokaloryczne. Najlepiej zastąpić je produktami zawierającymi dużo błonnika (kasze, otręby, płatki owsiane), warzywami i owocami. Taka dieta uzupełniona ćwiczeniami fizycznymi pozwoli zrzucić zbędne kilogramy. Wskazane jest picie 2 litrów wody mineralnej dziennie. Taka ilość skutecznie wypłucze zalegające toksyny.

Oczywiście zdrowa dieta i aktywność fizyczna nie zlikwidują cellulitu, muszą być wsparte dodatkowymi preparatami i zabiegami.

W drogeriach dostępnych jest wiele kremów, żeli i balsamów ujędrniających skórę. Ich wcieranie poprawia ukrwienie skóry.

Skuteczne są przy zwalczaniu niewielkich zmian cellulitowych.

Bardzo szybkie efekty przynoszą zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych. Pomarańczowa skórka zniknie po:

  • masażu limfatycznym – poprawia przepływ limfy i uszczelnia naczynia,
  • fali akustycznej – fale powodują wibracje poprawiające jędrność skóry,
  • kriolipozie – pod wpływem niskich temperatur ulegają zniszczeniu komórki tłuszczowe,
  • karboksyterapia – wstrzyknięty pod skórę dwutlenek węgla zwiększa ukrwienie i produkcję kolagenu.

Zobacz także: KREM NA CELLULIT – co powinien zawierac?

Jak się pozbyć cellulitu domowymi sposobami?

To oczywiście najtańsze sposoby, ale wymagające systematycznego stosowania. Efekty widzimy po dłuższym stosowaniu, ale są trwałe.

Warto wyrobić sobie pewne stałe nawyki, które zwyciężą cellulit. Do najważniejszych należą masaże limfatyczne wykonywane przy pomocy specjalnych rękawic, gąbek oraz szczotek. Na zakończenie kąpieli wskazany jest prysznic naprzemienny z wodą ciepłą i zimną.

Dobry efekt przynoszą domowe peelingi z fusów kawy, soli morskiej lub cukru o raz picie herbatek ziołowych.

Podobne wpisy

2 komentarze

  1. Najlepiej połączyć dobry krem z masażami. Ale trzeba skorzystać z usług doświadczonych fachowców, a nie chodzić raz tu, raz tam, bo wtedy cellulit nie będzie znikał. Lepiej zapłacić 20 zł więcej za dobrego masażystę niż tylko się relaksować na fotelu bez poważnych efektów. W sumie wyjdzie i tak taniej, bo w końcu te pieniądze będzie trzeba wydać, albo pozbyć się cellulitu.

  2. Te wszystkie zabiegi kosmetyczne to jednak zawsze ingerencja w organizm, więc ja bym się na nie nie pisała. Lepiej uniknąć takich rzeczy i zastosować naturalne maści i kremy. Dzięki nim na pewno uniknie się efektów ubocznych, które często mogą być jeszcze bardziej groźne niż sam cellulit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *