Jak się pozbyć cellulitu?

Jak leczyć skutki zakażenia wirusem HPV o niskim ryzyku? Zrób test HPV

Jest bardzo wiele możliwych skutków zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego. Istnieje ponad sto poznanych typów tego patogenu, a pośród nich są niebezpieczne – kancerogenne, powodujące występowanie brodawek oraz niegroźne, które dają bezobjawowy przebieg. Nie oznacza to jednak, że nie należy martwić się ryzykiem zakażenia. Wiedza na temat działań profilaktycznych przyda się każdemu, nie tylko osobom aktywnym seksualnie, choć do nich głównie skierowane są takie informacje – większość zarażeń wirusem brodawczaka zachodzi drogą płciową. Test na HPV powinien stanowić element profilaktyki prozdrowotnej, ponieważ częstość jego występowania jest zatrważająca. Szczególnie często pojawiają się odmiany powodujące powstawanie zmian na narządach płciowych zewnętrznych i wewnętrznych. Kłykciny kończyste, bo o nich właśnie mowa, powodują nieestetyczne, trudno ustępujące zmiany.

HPV o niskim ryzyku

Odmiana wirusa brodawczaka ludzkiego o niskim ryzyku wywołuje widoczne brodawki płciowe. Kłykciny kończyste to kalafiorowate, różowe lub białe wykwity w okolicach narządów płciowych lub odbytu. Kłykciny mają różne nasilenie, od niemal niewidocznych aż po utrudniające codzienne funkcjonowanie. U kobiet występują w okolicy krocza, odbytu i warg sromowych, z kolei u mężczyzn najczęściej pojawiają się na wewnętrznej stronie napletka albo na żołędzi. Czasami występują także w jamie ustnej, co jest skutkiem po zakażeniu się wirusem przez stosunek oralny. Również przed taką infekcją bardzo dobrze chroni prezerwatywa. Test na HPV należy wykonać zaraz po zauważeniu pierwszych zmian, żeby móc szybko wdrożyć leczenie.

Serum na redukcje cellulitu - Vialise

test na hpv - domowy test laboratoryjnyLeczenie kłykcin kończystych

Istnieje wiele sposobów na usuwanie objawów, jednak niestety kłykciny kończyste są nieuleczalne. Nawet po usunięciu mogą powracać, więc możliwa jest konieczność ponawiania zabiegów. Można leczyć je farmakologicznie, poprzez stosowanie maści nakładanych samodzielnie w domu kilka razy w tygodniu. Leczenie trwa długo, bo minimum dziesięć tygodni, a nawet do szesnastu od momentu, gdy pacjent wykonał test na HPV i rozpoczął kurację. Inną metodą jest zamrażanie, stosowane także w przypadku kurzajek. Używa się w tym celu ciekłego azotu lub podtlenku azotu. Można także usunąć kłykciny kończyste laserem lub chirurgicznie.

Kurzajki – profilaktyka

Niektóre rodzaje wirusa mogą też powodować powstawanie kurzajek na dłoniach i stopach – jest to dolegliwość częsta u dzieci. ryzyko zarażenia się jest bardzo duże, zwłaszcza w miejscach, gdzie wiele osób chodzi boso. Wirus rozprzestrzenia się bardzo łatwo na basenach i plażach. Dlatego też nie powinno się zapominać o noszeniu klapek. Podawanie ręki osobie, u której występują kurzajki na dłoniach także jest zachowaniem ryzykownym, więc lepiej powstrzymać się od niego bez względu na kwestie towarzyskie – lub w ostateczności czym prędzej zdezynfekować dłonie.

Czytaj więcej na temat chorób wenerycznych na stronie e-wenerolog.pl

Vialise na cellulit

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 41 = 48