Jak się pozbyć cellulitu?

Wypieki na twarzy to objawy cery naczynkowej.

Zaczerwieniona skóra, rumień czy wypieki na twarzy to objawy cery naczynkowej. Często towarzyszy im także uczucie gorąca lub pieczenia. Jak pielęgnować tego typu skórę? Przede wszystkim warto unikać czynników drażniących, takich jak zmiany temperatur, mróz, zimny wiatr, ale też i intensywne słońce. Posiadacze tego typu cery nie powinni brać też gorących kąpieli, chodzić też do sauny czy solarium, muszą także stronić od alkoholu i pikantnych czy bardzo gorących potraw. Na pogorszenie się stanu cery naczynkowej może wpłynąć też stres, niewłaściwa pielęgnacja, podrażnienie mechaniczne, wysokie ciśnienie czy intensywna aktywność fizyczna.

Serum na redukcje cellulitu - Vialise

Cera naczynkowa wymaga odpowiedniej codziennej pielęgnacji łagodnymi, specjalnymi kosmetykami. Należy unikać silnych kwasów, pilingów, kosmetyków zawierających alkohol czy inne substancje drażniące, jak na przykład mentol. Dobrze stosować preparaty z wyciągiem z kasztanowca, który działa wzmacniająco na naczynia krwionośne. Można też przyjmować preparaty doustne, wspomagające walkę z rozszerzonymi naczynkami od środka. Na co dzień przyda się też kryjący makijaż. Warto zaopatrzyć się w kryjący podkład, a także korektor w kolorze zielonym, który pomoże zamaskować zaczerwienienia.

W okiełznaniu cery naczynkowej mogą pomóc też zabiegi kosmetyczne i estetyczne, na przykład elektrokoagulacja lub zabiegi laserowe. Tego typu środki pozwalają zamknąć rozszerzone naczynka, widocznie zmniejszając rumień. Warto zastosować je zatem szczególnie w przypadku, gdy problemy naczyniowe mocno nam doskwierają.

Vialise na cellulit

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

98 − = 89