Jak się pozbyć cellulitu?

Depilacja laserowa – skuteczne usunięcie niechcianego owłosienia

Depilacja laserowa Vectus

Depilacja laserowa staje się coraz popularniejszą metodą na usuwanie niechcianego owłosienia. Użycie lasera pozwala na trwałe zahamowanie wzrostu włosków, dzięki czemu można cieszyć się idealnie gładką skórą. Już zawsze!

Który laser do depilacji będzie lepszy? Vectus a Light Sheer
Light Sheer Vectus
Photon Recycling +
Czytnik melaniny +
Optymalne rozłożenie diod +

Wrastające włoski i inne problemy związane z tradycyjnymi metodami depilacji

Wiele osób stosujących tradycyjne metody usuwania owłosienia (wosk, depilator, maszynka, pasta cukrowa, kremy do depilacji), skarży się m.in na wrastające włoski, zapalenie mieszków włosowych, alergie i podrażnienia. Jest to spowodowane tym, że tradycyjna depilacja prowadzi do osłabienia włosków i zwiększenia grubości naskórka. W konsekwencji włoski nie mają siły przebić się przez skórę i zaczynają rosnąć pod nią.

Prowadzi to do powstawania bolesnych stanów zapalnych i nieestetycznych blizn. Z kolei różnego rodzaju produkty chemiczne, często podrażniają delikatną skórę, wywołując reakcje alergiczne i zaczerwienienia. Depilacja laserowa pozwala na uporanie się z tego typu problemami. Dzięki trwałemu usunięciu owłosienia, dyskomfort związany z pozbywaniem się włosków, przestanie cię dotyczyć.

Laser do depilacji Vectus – dlaczego warto zdecydować się na zabieg?Depilacja laserowa pach

Laser do depilacji Vectus to gwarancja bezpieczeństwa, komfortu i skuteczności. Laserowa depilacja wykonana laserem Vectus pozwoli ci cieszyć się idealnie gładką skórą, bez podrażnień i niechcianego owłosienia. Urządzenie posiada unikalny czytnik Skintel, który pozwala na badanie poziomu melaniny w skórze. Dzięki temu laser na bieżąco dobiera moc, gwarantując skuteczność zabiegu.

Ponadto, zaawansowany system automatycznego chłodzenia Advanced Contact Cooling, chroni skórę przed podrażnieniami i oparzeniami, zwiększając komfort klienta. Depilacja laserowa polega na przykładaniu urządzenia do skóry, miejsce przy miejscu. Dzięki temu wiązka światła o odpowiedniej długości fali wnika w głąb skóry, wpływając na aktywność melanocytów (komórek barwnikowych włosa.) W konsekwencji działanie melanocytów zostaje trwale zmienione, co prowadzi do zahamowania wzrostu włosków. Warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej, ponieważ:

 • w dłuższej perspektywie oszczędzamy czas i pieniądze
 • niwelujemy dyskomfort związany z nadmierną potliwością
 • ograniczamy ryzyko wystąpienia infekcji (pot osadzający się na włoskach jest doskonałą pożywką dla bakterii)
 • po usunięciu włosków łatwiej dbać o higienę osobistą
 • wzrasta poczucie atrakcyjności i pewność siebie

Aby depilacja laserowa przebiegła bezproblemowo, należy:

Serum na redukcje cellulitu - Vialise
 • na cztery tygodnie przed zabiegiem zaprzestać używania kremów z witaminą A i kwasami owocowymi
 • na tydzień przed nie stosować leków, ani ziół o działaniu fototoksycznym lub fotoalergicznym
 • dzień przed usunąć włoski za pomocą maszynki
 • zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry

Po przeprowadzeniu zabiegu, przez okres trzech-czterech tygodni należy:

 • unikać słońca i stosować kremy z wysokim filtrem UV
 • nie drażnić mechanicznie skóry, np. poprzez pocieranie skóry ręcznikiem
 • nie korzystać z basenów ani sauny
 • unikać kosmetyków na bazie alkoholu
 • stosować produkty łagodzące, np. Bephanten

Depilacja laserowa Gdynia – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

Depilacja laserowa – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

W przypadku zabiegu, jakim jest depilacja laserowa, przeciwwskazania do wykonania zabiegu mogą być trwałe lub czasowe. Do najważniejszych przeciwwskazań należą:

 • łuszczycę
 • bielactwo
 • ciążę i okres karmienia piersią
 • niezaleczone infekcje skórne, o podłożu bakteryjnym, wirusowym lub grzybicznym
 • skłonność do bliznowców lub przebarwień
 • choroby pęcherzowe skóry
 • świeżą opaleniznę (dlatego specjaliści rekomendują przeprowadzanie zabiegu zimą)
 • nadwrażliwość lub alergie związane z działaniem lasera

Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, związane z możliwością wykonania zabiegu, skonsultujmy się z dermatologiem, który przeprowadzi diagnostykę skóry i pomoże nam w podjęciu decyzji.

Czy depilacja laserowa boli? Jakie uczucia towarzyszą depilacji?Depilacja laserowa nóg.

Wiele osób zastanawia się, czy depilacja laserowa boli. Wiele zależy od obszaru, który jest poddawany zabiegowi. Depilacja laserowa pach i depilacja laserowa bikini są uznawane za te, które powodują największy dyskomfort. Warto jednak pamiętać, że z założenia zabieg jest bezbolesny. U większości klientek zabieg nie wywołuje żadnych nieprzyjemnych odczuć. Zaawansowany system chłodzenia dba o komfort klientów, chroniąc ich skórę przed oparzeniami i podrażnieniami.

Depilacja laserowa – opinie klientek i dermatologów

Dla osób planujących zabieg, jakim jest depilacja laserowa, opinie innych mogą okazać się bardzo pomocne przy podejmowaniu decyzji. Depilacja laserowa jest zabiegiem, polecanym przez dermatologów.

„Pacjentki często zwracają się do mnie z problemem wrastających włosków i przesuszonej skóry. Wówczas, jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu, polecam im laser, który pozwala trwale rozwiązać problem. Depilacja tą metodą gwarantuje wysoką skuteczność i bezpieczeństwo.” – mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Klientki chwalą sobie oszczędność czasu i pieniędzy Ponadto, panie deklarują, że już po pierwszym zabiegu zauważyły pozytywne efekty. Dodatkowo, większość pań twierdzi, że wzrosła ich pewność siebie i poczucie atrakcyjności.

Vialise na cellulit

5 Komentarzy

 1. szaba (Post autora)

  Na depilację laserową zdecydowałam się tylko z powodu problemu z wrastającymi włoskami. Ciągłe pojawianie się krost na nogach po goleniu doprowadzało mnie do szału..

 2. arsista4535 (Post autora)

  Depilacja laserowa na pewno nie jest trwałą depilacją, ponieważ taka nie istnieje, włoski zawsze będą odrastać tylko, że słabsze..

 3. cola (Post autora)

  W poprzednim tygodniu byłam pierwszy raz na konsultacji w sprawie zabiegu depilacji laserowej. Konsultację miałam w Clinica Cosmetologica – Gdańsk. Za parę dni zaczynam swoją serię zabiegów laserowych. Zobaczymy czy będę zadowolona 😀

 4. Izka1 (Post autora)

  Mi się w końcu udało podjąć decyzję o depilacji laserowej, teraz tylko żałuję, że zrobiłam to tak późno. Jestem dopiero po 3 zabiegach z serii, a czekają mnie jeszcze 4 zabiegi. Na obecną chwilę rezultaty są obiecujące ^^

 5. inka (Post autora)

  Depilacja laserowa to naprawdę świetna sprawa. Jedyne co należy mieć na uwadze to dobór odpowiedniego gabinetu medycyny estetycznej, w który posiadają odpowiednie certyfikaty i sprzęt do przeprowadzenia bezpiecznego zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

86 − 80 =