Jak się pozbyć cellulitu?

Bańki chińskie na cellulit

Choć bańki chińskie znane są już od dłuższego czasu, to jednak dopiero obecnie zyskują popularność. Dzieje się tak dlatego, iż dopiero niedawno odkryto ich działanie antycellulitowe. Na czym ono polega i jak można wykonać ten zabieg w domu?

Na początku warto wspomnieć, że bańki chińskie można wykorzystywać nie tylko w celu usuwania cellulitu. Sprawdzają się także jako środek wspomagający terapię bóli kręgosłupa. Małe bański chińskie mogą być również używane w celu specjalnego uciskania punktów w akupresurze. By przeprowadzić zabieg bańkami chińskimi w domu należy najpierw zakupić zestaw w aptece. Składa się on zazwyczaj z kilku gumowych baniek różnej wielkości. Oprócz tego konieczne jest zastosowanie preparatu, który ułatwi masaż. Jeśli akurat pod ręką nie ma odpowiedniego kosmetyku, można użyć na przykład oliwy z oliwek lub oleju kokosowego. Najlepiej jednak zastosować preparat, który jest przeznaczony specjalnie do problemów z cellulitem.

Działanie baniek chińskich na cellulit

Bańki chińskie przeciwko cellulitowi poprawiają przede wszystkim przepływ limfy. Poprawa jej krążenia to połowa sukcesu, ponieważ właściwy przepływ krwi i limfy gwarantuje zazwyczaj prawidłowy wygląd skóry. Używając dodatkowo specjalnego preparatu, działanie masażu bańkami chińskimi staje się niemal kompleksowe.

Masaż bańką chińską na cellulit

Serum na redukcje cellulitu - Vialise

Masaż bańką chińską nie powinien powodować dyskomfortu. Jeśli tak się dzieje, należy zdjąć bańkę ze skóry i spróbować „przyssać” ją jeszcze raz. Bańki na cellulit mają zazwyczaj duże rozmiary, właśnie w celu odpowiedniego przyssania oraz po to, by mogły one działać od razu na dość dużej powierzchni. Masaż bańką chińską warto zacząć od prostych ruchów, by przyzwyczaić się do jej prowadzenia. Potem warto wykonywać także ruchy okrężne i tak zwane ósemki. W przypadku standardowych miejsc ruchy powinny kierować się w stronę węzłów chłonnych – tak postępują specjaliści w tej dziedzinie. W ten sposób najłatwiej jest szybko poprawić przepływ limfy. W przypadku cellulitu umieszczonego na brzuchu należy pamiętać, by ruchy okrężne wykonywać zawsze w prawo. Lepsze efekty uzyskuje się w przypadku masażu stosowanego w przypadku cellulitu wodnego, ponieważ wynika on zazwyczaj z zatrzymania wody w organizmie. W przypadku innych rodzajów cellulitu na efekty czeka się nieco dłużej, jednak nadal bańki chińskie są jednym z bardziej efektywnych środków.

Bańki chińskie na cellulit

Bańki chińskie na cellulit stosuje się co kilka dni. Przeprowadzając zabieg w domu należy pamiętać o stosowaniu odpowiednich kosmetyków także po przeprowadzonym masażu. Rozgrzana i odpowiednio przygotowana skóra lepiej wchłonie kosmetyk, co poprawi skuteczność jego działania. W przypadku zabiegu w salonie SPA nie jest to konieczne, ponieważ kosmetyki dobiera specjalista.

Tak samo jak w przypadku innych zabiegów na cellulit nie należy zapominać, że również bańki chińskie nie zawsze mogą być wykorzystane do pozbycia się tego typu niedoskonałości. Podczas masażu skóra dość mocno się nagrzewa, co nie jest wskazane w przypadku słabych naczyń krwionośnych. Baniek chińskich nie powinno stosować się także w trakcie infekcji i innych chorób

Vialise na cellulit

2 Komentarzy

  1. Daleki Wschód rządzi

    U nas jak coś jest chińskie, to od razu kojarzy się z tandetą. I niby zaraz się popsuje. A prawda jest taka, że chińska medycyna jest wiele lat przed naszą. A bańki chińskie usuwają cellulit, oczywiście pod warunkiem, że ktoś umie je stosować, a nie robi tego w jakiś kosmiczny sposób i z błędami.

  2. Eagle eye

    Przez wiele lat bańki były stawiane na wiele chorób i rzeczywiście to działało. Sama zasada skupiania energii w jednym miejscu jest logiczna i po prostu działa, ale jakoś mamy przekonanie, że bańki chińskie na cellulit to już znachorstwo. A szkoda, bo to po prostu skuteczny sposób i to medyczny, a nie nie wiadomo skąd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 28 = 38