Dieta na cellulit (dieta antycellulitowa)
Decydując się na dietę antycellulitową warto pamiętać, że nie powinna być to dieta typowo odchudzająca. Oprócz zmniejszenia ilości kalorii, konieczne jest zwracanie uwagi na detoksykacyjne właściwości poszczególnych produktów spożywczych. Istotne jest także to, by na przykład gotowane warzywa były przyprawione w taki sposób, by całe danie nie powodowało zatrzymania wody w organizmie. Z jakich produktów składa się więc dieta antycellulitowa?
Warto pamiętać, że cellulit to zniekształcenie tkanki tłuszczowej, które często jest warunkowane dziedzicznie. Obecnie jednak coraz częściej problem ten wynika ze złej jakości spożywanych produktów – jeśli codziennie spożywane dania mają w sobie wiele białego cukru, konserwantów oraz sztucznych barwników mogą one przyczynić się do powstawania cellulitu nawet u osób szczupłych, choć częściej spotyka się ten problem u osób z nadwagą.
Jak pozbyć się cellulitu?
By pozbyć się cellulitu warto zwracać uwagę na to, by poszczególne potrawy nie były zbyt słone, gdyż to właśnie sól przyczynia się do zatrzymywania wody w organizmie i może pośrednio przyczyniać się do powstawania tak zwanego cellulitu wodnego. Przygotowując porcję zdrowych warzyw należy więc pamiętać o tym, by nie doprawiać ich nadmiernie. Do produktów polecanych w diecie antycellulitowej należą między innymi pietruszkę, ogórki oraz selera, ponieważ pomagają one usunąć nadmiar wody z organizmu. Tak jak wszystkie warzywa posiadają także błonnik – substancję niezbędną, by wspomóc organizm w pozbywaniu się toksyn.
Dieta na cellulit powinna być bogata w owoce z wysoką zawartością witaminy C. Kwas askorbinowy działa bowiem przeciwzapalnie a dodatkowo ogólnie spowalnia procesy starzenia się organizmu, pomagając również utrzymać właściwy wygląd skóry. Decydując się na codzienne spożywanie pomarańczy, porzeczki, truskawek i innych owoców bogatych w ten składnik należy jednak pamiętać, że powinny być one spożywane na surowo. Witamina C szybko bowiem rozkłada się w wysokiej temperaturze. Oprócz owoców bogatych w witaminę C warto rozejrzeć się także za tymi produktami, które będą miały wysoką zawartość błonnika. Najbardziej znane są oczywiście jabłka.
Dieta antycellulitowa
Dieta przeciwko cellulitowi nie powinna być obfita w tłuszcze. Lepiej jednak nie rezygnować z tłustych ryb morskich oraz zdrowych olei roślinnych. Niedobory kwasów omega mogą bowiem przyczynić się do wielu chorób. Ponadto właściwy poziom tych składników pomaga zwalczać cellulit.
Podczas stosowania diety antycellulitowej (często wspomaganej także suplementami) konieczne jest picie odpowiedniej ilości wody mineralnej. Wbrew powszechnej opinii gazowana woda mineralna nie wpływa na powstawanie cellulitu, jednak zazwyczaj nie jest wskazana przy stosowaniu przy wszelkiego rodzaju dietach, ponieważ szybko daje uczucie zaspokojenia pragnienia. Tymczasem organizm podczas procesu detoksykacji potrzebuje naprawdę dużo wody, by wypłukać wszystkie toksyny. Przeprowadzając dietę na cellulit należy także pamiętać o wspomaganiu wątroby, ponieważ wiele toksyn zawartych w tkance tłuszczowej mocno obciąża organizm.
Warto jeść owoce zawierające dużo witaminy C, nie tylko ze względu na to, że dobrze działają na cellulit. Witamina C pomaga w walce z nadwagą a jej nadmiaru nigdy nie będzie w organizmie. Dzięki temu, że szybko się wydala trzeba stale i dużo uzupełniać, a cellulit na pewno będzie mniejszy, albo zniknie całkowicie.
O diecie trzeba myśleć zanim pojawi się cellulit. Bo jak już jest, to jest zdecydowanie za późno. Oczywiście ważne jest reagowanie na cellulit, żeby go ograniczyć, ale znacznie lepiej jest nie dopuścić do cellulitu niż potem go leczyć.