Jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit wodny

Rozróżniamy dwa główne rodzaje cellulitu: wodny i tłuszczowy. Wodny występuje znacznie częściej, ale jest też znacznie łatwiejszy do zwalczenia, a więc dowiedzmy się co to jest cellulit wodny i czym różni się od cellulitu tłuszczowego?

Cellulit wodny co to jest?

Ten rodzaj cellulitu dotyka przede wszystkim osób szczupłych, niektórzy uważają go za pierwszą fazę cellulitu, ponieważ zmiany skórne są niewidoczne. Zaliczany jest do coraz liczniejszego grona chorób cywilizacyjnych.

Cellulit wodny  jest przede wszystkim efektem zaburzenia krążenia limfy i krwi w wyniku czego dochodzi do gromadzenia tłuszczu i wody w tkance podskórnej. Nadmiar zgromadzonej wody powoduje opuchnięcie nóg nie tylko w partii udowej, ale także łydek i kostek.

Przyczyny cellulitu wodnego

Przede wszystkim związane są z nadmierną produkcją estrogenów (dlatego dotyczy osób szczupłych) i niewłaściwym trybem życia:

 • dieta bogata w sól i ostre przyprawy,
 • mała aktywność fizyczna,
 • mała ilość wypijanych płynów,
 • problemy z krążeniem,
 • używki (papierosy, kawa, alkohol).

Na powstanie cellulitu wodnego wpływ ma również przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych.

Jak pozbyć się cellulitu wodnego

Na szczęście jest to najłagodniejsza i najłatwiejsza postać cellulitu. Wystarczy trochę samozaparcia i konsekwencja.

Serum na redukcje cellulitu - Vialise

Najważniejszą sprawą jest wyeliminowanie obrzęków i zatrzymywania wody w organizmie. Z diety trzeba bezwzględnie wyeliminować sól i potrawy słone. To sól powoduje zatrzymywanie wody. Z powodzeniem można zastąpić ją świeżymi lub suszonymi ziołami. Bardzo dobrze zastąpią ją rozmaryn, bazylia, majeranek, lubczyk, kurkuma. Kolejnym warunkiem jest dostarczanie organizmowi dużej ilości wody (minimum 2 litry dziennie). Wydaje się to paradoksem. Organizm zatrzymuje wodę a my mamy dostarczać mu jej jeszcze więcej? Tak, ponieważ powoduje wypłukiwanie toksyn, przez co naczynia limfatyczne i krwionośne zostają odciążone i przepływ płynów jest bardzie drożny. Oprócz wody można pić także herbatki ziołowe o działaniu moczopędnym.

Działanie zdrowej i zbilansowanej diety trzeba wzmocnić odpowiednią aktywnością fizyczną. Nie mogą być to ćwiczenia wysiłkowe obciążające układ krążenia. Najlepsze efekty przynosi pływanie (dodatkowo doskonale relaksuje), aquaaerobik oraz ćwiczenia aerobowe, które pobudzają mikrokrążenie.

Należy unikać chodzenia w szpilkach i ciasnej odzieży, ponieważ negatywnie wpływają na naczynia.

Zabiegi domowe na cellulit

Podobnie jak w leczeniu objawów innych rodzajów cellulitu z powodzeniem możemy stosować domowe sposoby eliminujące pomarańczową skórkę. Dobre efekty przynoszą ciepło-zimne prysznice, masaże przy pomocy ostrych rękawic i szczotek, peelingi z fusów kawy. Do masażu antycellulitowego należy stosować specjalne kosmetyki poprawiające mikrokrążenie. Bardzo dobrze wpływają na ujędrnienie i elastyczność cery.

Jeżeli wszystkie te zalecenia okażą się nieskuteczne, to znaczy, że nie były stosowane systematycznie i konsekwentnie. W tej sytuacji pozostaje zapłacenie za zabiegi w gabinecie kosmetycznym.

Vialise na cellulit

2 Komentarzy

 1. dr Sus

  Palcie sobie dalej papierosy, a zobaczycie jaki cellulit będzie się pojawiał. Bo cellulit wodny to tylko jedna z możliwości jakie macie na zrąbanie sobie zdrowia. Zwłaszcza, że wcale dużo nie trzeba, żeby się pojawił i problemy skórne przez wiele miesięcy a może lat będą się pojawiać i towarzyszyć nam.

 2. Kozaczuk

  Jak słyszę, że cellulit wodny jest chorobą cywilizacyjną, to nie wiem czy śmiać się czy płakać. Przecież dokładnie wiadomo co powoduje cellulit, a nie trzeba wymyślać tanich wymówek, które powiedzą, że nie wiadomo skąd się cellulit bierze. Wiadomo – wszystko jest dokładnie opisane, więc cellulit może się pojawić w określonych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =