Jak się pozbyć cellulitu?

Domowe sposoby na cellulit

Choć domowe sposoby na cellulit zazwyczaj nie są w stanie zastąpić drogich zabiegów w salonach kosmetycznych, to jednak mogą niekiedy równać się skutecznością z drogimi kosmetykami, przeznaczonymi do stosowania w domu. Co warto wykorzystać w codziennej pielęgnacji, by zredukować lub przynajmniej zmniejszyć cellulit?

Pierwszym domowym kosmetykiem mogą być fusy z naturalnej kawy. Choć taki rodzaj peelingu jest często niedoceniany, to jednak warto zastosować go w przypadku widocznego cellulitu. Kawowe fusy mają zazwyczaj odpowiednią wielkość i stopień miękkości, by przeprowadzić peeling nawet w przypadku wrażliwej skóry. Ponadto zawierają one ważny składnik, który można znaleźć w wielu drogich kosmetykach – kofeinę. Wspomaga ona naturalną jędrność skóry, dzięki czemu rezultaty czasami można zauważyć już po jednym zastosowaniu takiego kawowego peelingu.

Skuteczne sposoby na cellulit

W przypadku widocznego cellulitu skutecznym sposobem na cellulit jest również codzienny masaż. Można wykonywać go wyłącznie przy pomocy dłoni lub za pomocy prostych urządzeń, które można obecnie kupić nawet w drogerii. Masaż nie tylko wspomaga modelowanie sylwetki i poprawia przepływ krwi i limfy, ale zwiększa również skuteczność stosowanych kosmetyków.

Domowe sposoby przeciwko cellulitowi powinny obejmować również ćwiczenia. Jednym z najprostszych ćwiczeń na cellulit, które z powodzeniem można wykonywać w domu jest skakanie na skakance. Ćwiczenia powinny trwać dość długo, jednak nie należy wykonywać ich zbyt szybko. Celem tego typu aktywności nie jest bowiem samo spalenie kalorii, ale także budowanie mięśni. W przypadku innych tak zwanych ćwiczeń aerobowych warto na początku treningu skonsultować się z trenerem. Potem – po poznaniu właściwej techniki wykonywanych ćwiczeń – można już ćwiczyć w domu.

Serum na redukcje cellulitu - Vialise

Dieta na cellulit

Domowy sposób na cellulit to również odpowiednia dieta. Najprostszym działaniem, które nie wymaga zwykle konsultacji z dietetykiem, jest wyłączenie z codziennego jadłospisu tak zwanego jedzenia śmieciowego oraz pilnowanie, by codziennie pić przynajmniej półtora litra wody. Choć w przypadku takiej uproszczonej diety na cellulit efekty mogą pojawić się później niż w przypadku specjalnie ułożonego jadłospisu, jednak wyżej podana zmiana jest niezbędna, by cellulit przestał się powiększać. Warto dodać warzywa bogate w błonnik. By zwiększyć skuteczność tego sposoby warto także na miejsce słodyczy i niezdrowych produktów wprowadzić owoce i warzywa. Oprócz specjalnej diety można wykorzystać również proste sposoby detoksykacyjne. Jednym z nich jest picie szklanki wody codziennie rano, zaraz po przebudzeniu. Istnieje wiele wariacji tego sposobu. By wzmocnić działanie oczyszczające wody, warto dodać do niej trochę soku z cytryny. Specjalny napój detoksykujący składa się natomiast z wody, cytryny, miodu, zmielonych goździków lub cynamonu oraz imbiru.

Domowe sposoby na cellulit warto wykorzystywać bez względu na dodatkowe zabiegi specjalistyczne, jednak należy pamiętać, że w przypadku dużych zmian najlepiej jest połączyć kilka sposobów. Ponadto warto poradzić się lekarza kosmetologa, ponieważ nie w każdym przypadku cellulitu działanie kosmetyków i domowych sposobów będzie takie samo.

Vialise na cellulit

2 Komentarzy

  1. Marika

    Jak nie chcecie mieć cellulitu, to trzeba jeść wszystko, co ma w sobie błonnik. A jak nie lubicie, to trzeba go przyjmować jako suplement. Bo błonnik idealnie zmienia metabolizm, nawet u osób, które mają z tym kłopoty. Dlatego warto w niego zainwestować, bo inwestycja w brak cellulitu zawsze się zwraca

  2. Ola

    Domowe sposoby na cellulit często są znacznie lepsze niż maści i kremy, które stosuje się w domu. A cellulit znika szybciej jak staramy się go zniwelować właśnie na różne sposoby, a nie tylko w jeden sposób, który jest ciągle taki sam i powtarzalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

65 − = 55