Fazy rozwojowe cellulitu

Zmiany cellulitowe mogą zmieniać swój wygląd w zależności od fazy rozwoju. W zależności od fazy rozwoju dobiera się również odpowiednie metody niwelowania tego problemu. W przypadku fazy pierwszej i drugiej można osiągnąć sukces – cellulit może całkowicie zniknąć. W przypadku dalszych faz stosowane obecnie zabiegi zazwyczaj okazują się mało lub całkowicie nieskuteczne. Dlatego warto sprawdzić, z jaką fazą cellulitu ma się do czynienia i w zależności od etapu poprzestać na standardowych zabiegach pielęgnacyjnych lub zastosować bardziej zaawansowane środki.

Jakie są fazy rozwojowe cellulitu?

Jak się okazuje, pierwszą fazę rozwoju cellulitu bardzo łatwo przeoczyć. Dzieje się tak dlatego, ponieważ wtedy zmiany cellulitowe są praktycznie zupełnie niewidoczne. Niekiedy na tym etapie można zauważyć niewielkie zmiany po wewnętrznej stronie ud, zazwyczaj jednak nie są one na tyle natężone, by dana osoba mogła szybko je zauważyć. Tymczasem cellulit należałoby zacząć likwidować kiedy jest właśnie w tej fazie – wtedy prawie bez trudu można zapobiec dalszym zmianom.

Fazy rozwoju cellulitu wymieniają także drugi stopień zmiany, który również można zlikwidować za pomocą standardowych lub zaawansowanych metod. Cellulit w drugiej fazie może już zostać zauważony, ponieważ nierówności pod skórą stają się widoczne po ściśnięciu. To odpowiedni moment, by zacząć odpowiednią pielęgnację za pomocą specjalnych kosmetyków, diety oraz ćwiczeń.

Trzeci etap rozwoju cellulitu nie może pozostać niezauważony. Zmiany są bowiem widoczne gołym okiem. Problemem stają się już wtedy nie tylko nierówności pod skórą, ale również problemy z właściwym krążeniem krwi i limfy. Wtedy jeszcze raczej nie pojawiają się obrzęki, jednak mogą pojawić się twarde guzki, świadczące o zwłóknieniu tkanki. To właśnie to zwłóknienie jest powodem problemów w przypadku chęci zlikwidowania zmian cellulitowych. Usunięcie zmian jest możliwe, jednak lepiej w tym przypadku wykorzystać nie tylko metody podstawowe, ale również specjalistyczne.

Etapy rozwoju cellulitu

Istnieją cztery etapy rozwoju cellulitu. W przypadku czwartej fazy trudno obecnie leczyć widoczne zmiany. Dotyczą one wtedy nie tylko zmian skóry, ale również naczyń krwionośnych. W czwartej fazie zmiany są widoczne bardzo wyraźne. Widoczne zaczynają być także niekiedy popękane lub zmienione chorobowo naczynia krwionośne. Poważnym problemem w przypadku ostatniej fazy cellulitu są również obrzęki. Obecnie nie ma sposobu, który mógłby w pełni odwrócić czwartą fazę. Dlatego też warto skonsultować się ze specjalistą lub rozpocząć samodzielną domową pielęgnację jeszcze przed wystąpieniem tego typu zmian.

W przypadku stosowania niewłaściwej diety warto zacząć stosować metody antycellulitowe jeszcze przed zauważeniem jednych z wyżej wymienionych zmian. To pozwala uniknąć kosztownych kosmetycznych zabiegów oraz pozwoli zachować idealnie wyglądającą skórę ciała. By zapobiec cellulitowi warto stosować odpowiednią dietę i ćwiczenia już w okresie dojrzewania, ponieważ to wtedy zaczynają się zazwyczaj tworzyć pierwsze zmiany w strukturze skóry.

Podobne wpisy

2 komentarze

  1. Cellulit powinien być usuwany już po tym jak tylko się pojawi, a nie dopiero w ostatniej fazie, jak już jest naprawdę spory i widoczny. U nas jakoś zawsze panuje dziwne przekonanie, że samo przejdzie, a tymczasem problem z cellulitem tylko się pogłębia i jest coraz gorzej. Lepiej do tego nie dopuścić.

  2. Warto dokładnie oglądać swoją skórę właśnie w miejscach narażonych na cellulit. Przede wszystkim na udach i brzuchu. Dzięki temu można w pierwszej fazie rozwoju cellulitu zobaczyć, że się pojawia i zacząć działać. Pozwala to na szybkie efekty i usunięcie cellulitu zanim się właściwie pojawi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *