Jak się pozbyć cellulitu?

Rodzaje cellulitu

Czym jest cellulit wie większość kobiet, ale nie zawsze wiedzą, że są różne jego rodzaje. Taka wiedza potrzebna jest do skutecznego zwalczenia cellulitu i jego trwałego usunięcia.

Cellulit – ogólnie, co to jest cellulit?

Cellulit to efekt odkładających się w tkance podskórnej toksyn i ubocznych produktów przemiany materii. Kumulują się one w małe grudki, które powodują efekt pomarańczowej skórki. Nie jest to proces naturalny, ponieważ normalnie substancje te są wydalane z organizmu. Pod wpływem różnych czynników Naczynia krwionośne i limfatyczne stają się nieszczelne i zbędne produkty przepuszczają do tkanki podskórnej. W zależności od rodzaju czynników rozróżniamy trzy rodzaje cellulitu:

  • cellulit wodny,
  • cellulit tłuszczowy (lipidowy),
  • cellulit cyrkulacyjny.

Cellulit wodny

Nazywany jest także obrzękowym, ponieważ w dużej mierze obejmuje nogi i powoduje ich puchnięcie. Ten rodzaj cellulitu dotyka osoby młode i szczupłe, chociaż może pojawić się także w wieku dojrzałym i u osób otyłych.

Główną przyczyną, która go wywołuje są zaburzenia hormonalne powodujące zmiany w krążeniu krwi i limfy. Zwiększona produkcja estrogenów (to one są głównym winowajcą) może wynikać z burzy hormonalnej (nastolatki), ciąży lub przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Badania wykazały także związek między cellulitem a dietą wegetariańską ubogą w białko.

Ten rodzaj cellulitu jest łatwy do usunięcia, wystarczy modyfikacja diety, picie naparów z pokrzywy lub kopru, przyjmowanie środków moczopędnych. Bardzo wskazane jest uprawianie sportów, które przywrócą skórze jędrność.

Serum na redukcje cellulitu - Vialise

Cellulit tłuszczowy

Dotyka najczęściej osoby otyłe, ale może pojawić się także u osób szczupłych, które prowadzą siedzący tryb życia. Pojawia się na udach, pośladkach, brzuchu, a także przedramionach. Jest efektem nierównomiernego rozkładania się tłuszczu w tkance podskórnej i powstawania charakterystycznych guzków.

Niezbędnym warunkiem likwidacji cellulitu tłuszczowego jest zmiana diety. Należy ograniczyć spożywanie słodyczy, a tłuszcze zwierzęce zastąpić roślinnymi oraz bogatymi w błonnik. Wskazana jest także zmiana nawyków kulinarnych, smażenie i pieczenie zastąpić gotowaniem na parze i duszeniem. Dzięki temu potrawy zyskają na smaku, a organizmowi dostarczymy mniej tłuszczów.

Ważnym elementem jest picie minimum 2 litrów wody, pomoże to wypłukać z organizmu toksyny. Działanie wspierające dietę mają zielona i czerwona herbata.

Cellulit cyrkulacyjny

To mieszanka dwóch powyższych rodzajów cellulitu. Powstaje w wyniku stwardnienia włókien kolagenowych otaczających komórki tłuszczowe. Pod wpływem ucisku grudki cellulitowi stają się bolesne. Ten rodzaj cellulitu jest najtrudniejszy do zwalczenia. Najważniejszym czynnikiem jest zmiana diety i stosowanie odpowiedniej pielęgnacji skóry.

Cellulit rozwija się w przeciągu dłuższego okresu czasu, dlatego też niektórzy stosują podział cellulitu ze względu na jego stopień zaawansowania. Wyróżniają 5 faz rozwojowych, z których pierwsza jest niewidoczna, a ostatnia bardzo bolesna. Do zwalczania cellulitu najczęściej przystępujemy w fazie drugiej lub trzeciej.

Vialise na cellulit

2 Komentarzy

  1. Monia

    Cellulit tłuszczowy jest zdecydowanie najczęściej występujący. Oczywiście każda z nas chciałaby wierzyć, że mamy cellulit wodny, ale prawda jest taka, że jest on bardzo rzadki i niestety najczęściej nie występuje…

  2. pozoom

    Pierwszy raz słyszę o czymś takim jak cellulit cyrkulacyjny. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jestem po trzech szkoleniach na temat usuwania cellulitu! Co więcej, już po jednym mogę pracować w gabinecie kosmetycznym…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 6