Jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit w ciąży

Jednym z licznych zmartwień kobiet w ciąży jest cellulit, który lubi pojawiać się zwłaszcza na udach, pośladkach i brzuchu. Dlaczego akurat w ciąży?

Przyczyny cellulitu

Cellulit zwany także pomarańczową skórką jest przede wszystkim spowodowany zaburzeniami hormonalnymi. Produkowane w nadmiarze estrogeny zmniejszają szczelność podskórnych naczyń krwionośnych i limfatycznych. To sprawia, że toksyny i produkty uboczne przemiany materii nie zostają wydalone, ale przedostają się do podskórnej tkanki tłuszczowej. Tworzą tam charakterystyczne grudki.

Do pozostałych czynników sprzyjających powstawaniu cellulitu można zaliczyć niewłaściwą dietę (dieta wysokokaloryczna), małą aktywność fizyczną.

Cellulit a ciąża

W okresie ciąży w organizmie kobiety zachodzi wiele zmian, w tym także zmiany hormonalne. Jedną z nich jest zwiększona produkcja estrogenów, które są niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, a z  drugiej mogą wywołać cellulit. Cierpi na niego 80-90% kobiet ciężarnych.

Profilaktykę cellulitu w ciąży trzeba zacząć już od samego początku. Najważniejszą rolę będzie odgrywała dieta, aktywność fizyczna i pielęgnacja skóry.

Naturalnym zjawiskiem w ciąży jest przyrost wagi, powinien on wynosić od 11 do 13 kg, większy sprzyja powstawaniu cellulitu, który będzie później trudny do zwalczenia. Dieta powinna być bogata w produkty pełnoziarniste, które dostarczają witamin, białka i składników mineralnych i błonnika. Mięso powinno być chude, gotowane na parze. Codziennie należy także spożywać owoce i warzywa. Taka dieta nie tylko zapobiegnie pomarańczowej skórce, ale także dostarczy płodowi wszystkie te składniki, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju.

Serum na redukcje cellulitu - Vialise

Ciąża nie jest przeciwwskazaniem do aktywności fizycznej. Oczywiście powinna być dostosowana do okresu ciąży. Szczególnie wskazane są spacery na świeżym powietrzu, pływanie. Niektóre Kuby organizują specjalne zajęcia dla kobiet ciężarnych, które także przygotowują do porodu.

Pielęgnacja skóry polega na stosowaniu podczas kąpieli naprzemiennych prysznicy z ciepłej i zimnej wody, które doskonale ujędrniają skórę. Co jakiś czas można wykonać peeling przy pomocy ostrej rękawicy lub szczoteczki.

Cellulit podczas ciąży – stosowanie kosmetyków

Generalnie lekarze przeciwni są stosowaniu kosmetyków antycellulitowych, zwłaszcza na brzuch. Nie oznacza to, że trzeba z nich całkowicie zrezygnować, a jedynie ich stosowanie skonsultować z lekarzem. Niektóre firmy kosmetyczne przygotowały specjalne serie dla kobiet w ciąży które nie zawierają kofeiny i nie mają wpływu na rozwój płodu.

Bezpieczne są także kremy i balsamy zawierające substancje roślinne. Dobre efekty przynosi stosowanie kosmetyków zawierających wyciąg ze skrzypu, wiesiołka, morszczyna i wąkroty azjatyckiej. Dobrze ujędrniają skórę, poprawiają mikrokrążenie i uszczelniają naczynia. Warto poznać krem na cellulit, który może działać.

W okresie ciąży można także korzystać ze specjalnych masaży antycellulitowych oferowanych przez wiele gabinetów.

Cellulit w ciąży podobnie jak rozstępy nie są czymś wyjątkowym, dotykają większość ciężarnych, jednak właściwa pielęgnacja skóry pozwoli się go później łatwo pozbyć.

Vialise na cellulit

2 Komentarzy

  1. Swordzik

    Cellulit w ciąży jest praktycznie zawsze występujący. Zwłaszcza, że brzuch szybko rośnie i skóra rzadko nadąża z rośnięciem razem z nim. Dlatego warto jeść rzeczy, które pozwalają skórze rozrastać się bardziej.

  2. Adler

    Bo jak kobieta jest w ciąży, to u nas się powtarza bajeczki, że „może jeść za dwóch” i inne historyjki. Tymczasem 12 kg przybrania wagi jest całkiem dobrym rezultatem, a nie raz się słyszy, że kobieta przytyła 20 kg i więcej. A potem cellulit i rozstępy, a na koniec odchudzanie po porodzie i ciągłe gonienie króliczka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 69 = 71